Sahte Bal Satıcıları Yakalandı

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, emniyet müdürlüğü ekiplerinin kontrol uygulamasına takılan bir kişinin sahte bal ve pekmez sattığını tespit ederek ürünler yediemine teslim etti. 935 kilogram sahte bal ve pekmez yakalayan ekipler, ürünlere numune sonuçları çıkana kadar el koydu.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, aracında ürün sevkiyatı yapan bir şahsa yönelik yaptığı aramada sahte olduğu öne sürülen bal ve pekmez olduğu ele geçirdi.

Şaguç köprüsü üzerinde bir aracın yükünün fazla olmasından şüphelenen Düzce Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ç.B. isimli şahsı durdurarak araçta arama yaptı. Zabıta Müdürlüğüne haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri, satışa hazır halde araca yüklenen ürünlerinin menşeinin bulunmadığı, etiketlerinin olmadığı ve son kullanma tarihlerinin yazmadığını tespit ederek şahsı ve aracı Zabıta Karakoluna aldı. Yakalanan şahıs araçtaki ürünlere önce” bal ve pekmez” ardından da “şurup” diyerek çelişkili ifade verdi. 

Zabıta Karakoluna çağrılan Düzce İl Tarım Müdürlüğü ekipleri ele geçirilen ürünlerin analizi için numune aldı.
Kavanozlar içerisinde toplam 935 sahte bal ve pekmezin Çankırı’dan getirildiği ve Düzce’de satılmak istendiği üzerinde duruluyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
14.01.2022
16:48

50 liraya çiçek 120 liraya kestane balı böyle oluyor işte. Tanımadığınız, bilmediğiniz yerlerden bal almayın...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
mustafa uysal
13.01.2022
11:26

Özellikle şu "yöresel ürün" adı altında satılanların çok ciddi denetlenmesi gerekir.Birde şu "kermes" adı altındaki soygun ...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,49
sağlıkçı
9.01.2022
17:39

Allah belanızı versin şerefsiz sağlık katilleri..dağ ,taş sahtekâr kaynıyor.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Murat


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.