DEHA Projesi Yığılca’da

DEHA Projesi Yığılca’da

Düzce’de başlatılan ‘Düzce Eğitim Hareketi (DEHA) projesi, Yığılca’da öğrencilerin ayağına giderek, Yığılca Anadolu Kalkınma Vakfı Cumhuriyet İlkokulu’nda çocuklar ile buluştu. 
 

Düzce Eğitim Hareketi (DEHA) projesi Yığılca’ya ulaştı. Bu kapsamda öğrencilerin kültür ve sanat alanlarına yönlendirerek kişisel yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını sağlamak amacı ile geleneksel Türk El Sanatlarından olan Ebru sanatı uygulandı. Tasarım ve Beceri Atölyesinde yapılan sanatsal aktivite öğrencilerin, sanatla yakınlaşarak hayal dünyalarını sanatla birleştirip yansımalarını görme fırsatı buldu. Beceri ve yaratıcılıklarını geliştirdikleri, geleneği yeni kuşaklara aktarmak açısından gerçekleştirilen sanatsal faaliyette proje çalışmasına destek olan ve Ebru Sanatı ile öğrenciler bir araya getiren Yığılca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü El Sanatları öğretmeni Arzu Arslantaş’ta etkinliğe ve projeye destek verdi.

Editör:Atilla KESKİN???????


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.