Başkan Adayları da Konuk Oldu

31 Mart’ta görev süresi sona erecek olan Düzce Belediye Meclisi  dün akşamki Mart ayı ilk birleşiminde veda partisi düzenledi. Perşembe akşamı son toplantısını yapacak olan mecliste Başkan Dursun Ay ve meclis üyeleri pasta keserken, MHP ve İYİ Parti ile CHP’nin başkan adayları meclis üyesi adayları da toplantıya katıldı.

Düzce Belediye Meclisi 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde görev süresini dolduruyor. 5 yıldır meclis sıralarında oturan Ak Partili ve MHP’li meclis üyeleri seçimle birlikte yerlerini yeni üyelere bırakacaklar. Dün akşam Mart ayı ilk birleşimi gerçekleştirilen mecliste veda vardı.

Meclisin sondan bir önceki toplantısına MHP Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık, İl Başkanı İlhami Caboğlu ve meclis üye adayları, İYİ Parti ve CHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, CHP İl Başkanı İlhan Duru, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve meclis üye adayları da katıldı.

Meclis üyeleri adına meclis başkan vekili Gönül Ekiz Asuk bir konuşma yaptı. Asuk, sondan bir önceki toplantıyı pasta keserek başlatmak istediklerini söyledi. Acısıyla tatlısıyla 5 yıl geçirdiklerin belirtti., Meclis üyeleri birbirinden helallik isterken, Başkan Ay, “ artık sona geldik” dedi ve hep birlikte fotoğraflarının olduğu pasta kesildi.

Toplantıda Belediye Başkanı Dursun Ay kısa bir değerlendirmede bulundu, 1,5 yıl önce göreve geldiğini hatırlatan Ay, bu sürede yapılan çalışmaları anlattı.

Başkan Ay, kredi alındığında ödemeleri belli bir kaide içinde yaptıklarını ve kimseyi kayırmadıklarını vurgularken, belediyenin borçlanmasının İller Bankası Mahalli İdareler kontrolünde yapıldığını belirtti. Başkan Ay, “ Biz belediyeyi borçlandırmıyoruz, borcumuz azalıyor. Biz 2 ay içerisinde iller bankasına yaklaşık 13 milyon ödeme yapmışız. İnsanlar her şey yapılsın istiyor ama bir yandan da borç olmasın. Böyle bir şey matematiksel olarak da mümkün değil” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.