Öztürk Afetin Yaraları Sarılıyor Maddi Ödenek Hesaplarda

Öztürk Afetin Yaraları Sarılıyor Maddi Ödenek Hesaplarda

Akçakoca kaymakamı Yasin Öztürk 27 Temmuz Cuma günü yaklaşık 307 vatandaşımıza 835 bin 650 TL olarak kaynak aktarıldı. Dedi.

 

Akçakoca kaymakamı Yasin Öztürk Biz Kaymakamlık olarak ilk günden itibaren sosyal yardım mahiyetinde, İl Afet Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu tutanaklar doğrultusunda, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğümüze taleplerimizi ilettik. Sağ olsun devletimiz o ödenekleri gönderdi. 27 Temmuz Cuma günü yaklaşık 307 vatandaşımıza 835 bin 650 TL olarak kaynak aktarıldı. Dedi.

 

Öztürk Özellikle Esmahanım köyüne gerek Akçakoca tarafından gerekse Düzce tarafından karayolu ile ulaşım yoktu. Sayın valimizin katkılarıyla Emniyet Genel müdürlüğümüzün, Jandarma Genel Komutanlığımızın, Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait helikopterlerle yaklaşık 250 vatandaşımız Esmahanım köyünden tahliye edildi. Maalesef üzücü bir hususta şu; 7 vatandaşımız ilk etapta kayıptı. Aramaların 11´inci gününde sonuncusu kayıp vatandaşımızı da bulduk. Hepsine Allah´tan rahmet diliyorum. Biz Kaymakamlık olarak ilk günden itibaren sosyal yardım mahiyetinde, İl Afet Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu tutanaklar doğrultusunda, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğümüze taleplerimizi ilettik. Sağ olsun devletimiz o ödenekleri gönderdi. 27 Temmuz Cuma günü yaklaşık 307 vatandaşımıza 835 bin 650 TL olarak kaynak aktarıldı. Kimlik bilgileriyle birlikte gidip gidip bankalardan bu meblağları çekebilir vatandaşlarımız. Bu anlamda ilk günden itibaren gerek Kızılay´ımız olsun, gerek Uğurlu ve Esmahanım köylerinde kurmuş olduğumuz Afet Koordinasyon Merkezlerimizi olsun, vatandaşlarımıza su, ekmek, giyim, temizlik malzemelerini tek çatı altında toplanarak düzenli bir şekilde dağıtımı sağlandı. Hâlâ bölgede altyapı anlamında çalışmalarımız devam etmekte. Devlet Su İşlerimiz dere yataklarını düzenlemekte, İl Özel İdaremiz tekrar yollarını yapmakta. İçme suyu veremediğimiz hemen hemen köyümüz kalmamış durumda. Yaklaşık 3 tane köyümüzde su sorunumuz devam ediyor ancak onların da malzeme siparişleri verildi ve malzemelerin gelmesi ile birlikte çalışmalar hızlı bir şekilde yürütülecektir. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğümüzün konuya ilişkin genelgeleri doğrusunda biz sadece konut zararları, ev eşyası ve ilk etapta temizlik, gıda ve giyim yardımlarımız söz konusu. Biz bu amaçlarla nakdi yardım yapabiliyoruz. Araç ve işyeri maalesef sigorta kapsamına alınabileceklerinden ötürü bu tür yardımlara kapalı. Elbette ki önemli olan can kaybı. Bu anlamda mal her şekilde telafi edilebilir ama mutlaka canın yerine gelen olmaz diye düşünüyorum.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.