Ses ver Akçakoca!

Ses ver Akçakoca!

Ses ver Akçakoca!

Akçakoca Ticaret Odası Başkanı Mehmet Pazvant,

Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören,

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran,

Akçakoca Şoförler Odası Başkanı Mehmet Alev,

SS Akçakoca Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Muammer Büyük,

Akçakoca Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Gürol Sarı…

Akçakoca Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Oğuzhan Yemenici,

Son yüz yılın en büyük doğal afetlerinden birini yaşayan Akçakoca’nın yaralarını sarmak için daha neyi bekliyorsunuz…

Turizm sezonun tam ortasında yaşanan afet, Koçar deresinden başlayarak Çay bölgesinde ki esnafımızı, Cumayanı mesire alanımızdaki esnafımızı ve Değirmenağzı bölgesinde ki işletmeleri yerle bir etti.  Akçakoca’nın en güzel plajlarından biri olan Değirmenağzı plajını yok oldu. Bu bölgemizdeki esnaflarımız milyonlarca lira zarara uğradı.

Merkez camii altında ki esnafımız  başta olmak üzere Çivi deresi bölgesindeki esnaf perişan oldu. Yüzbinlerce  lira maddi hasara uğradı işleri sekteye uğradı.

Akçakoca Belediyesi kalbi olan belediye garajı su altında kaldı, garajdaki araçlar çamura gömüldü, Toplu taşıma araçları başta olmak üzere, makine İkmal şefliği makine parkı yok oldu.  15 temmuz şehitler parkı yıkıma uğradı, Sarıyayla içme suyu barajı çamura gömüldü, enerji nakil hatları yıkıma uğradı. Su şebekesi ağır tahribata uğradı. Selden milyonlarca lira zarara uğrayan Akçakoca Belediyesi’nin ayağa kaldırılabilmesi için mutlaka kampanya yapılmalı ve parti ayrımı gözetmeksizin destek verilmeli…

Dilaver, Esmahanım, Uğurlu, Karatavuk, Melenağzı, Sarıyayla  köyleri selden büyük zarar gördü, 7 yurttaşımız sele kapıldı, onlarca büyükbaş hayvan, onbinlerce tavuk telef oldu, araçlar suya kapıldı, bölgemizin en büyük geçim kaynağı fındık bahçeleri zarar gördü, yollar uçtu, köprüler yıkıldı.

Milyonlarca lira maddi zararın meydana geldiği Akçakoca  merkezi ile köylerin yeniden ayağa kalması yılları alacak.

İçinde bulunduğumuz  fındık sezonu ile turizm sezonunun ortasında yaşanan bu felaket sonrası eğer önlem alınmazsa Akçakoca halkı ve  esnafı bitme noktasına gelir.

Bu nedenle Akçakoca mutlaka afet bölgesi ilan edilmeli, edilmesi için kamuoyu baskısı oluşturtmalı.

Kurban Bayramı öncesi yeniden toparlanmak için gün birlik olma vakti.

Gün yıkılan şehrimiz ayağa kaldırma vakti.

Verin el ele…


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.