Yıkılan köprünün temelleri atıldı

Yıkılan köprünün temelleri atıldı

18 Temmuz sel afetinin yıktığı Arabacı köyü köprüsünün yapım çalışması beklenenden hızlı başladı. Köprünün dün itibariyle temeli atıldı.

Selin yıktığı köprü 6 köyü ilçe merkezine bağladığı için önemli bir konumdaydı. Konunun önemine hakim olan Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, köprünün yeniden ve hızla yapılması noktasında yoğun bir gayret göstererek, DSİ ekiplerinin zemin etüt çalışmalarını hızlıca yapmalarını sağlamıştı.  Köprünün yapılması aşamasında ise ısrarlı tavırlarını devam ettiren Sarıoğlu, başka bir yerde yapılmak üzere hazırlanan bir projeyi Akçakoca’ya kaydırmıştı.  Sarıoğlu, fındık hasat sezonunda yoğun bir hareketliliğin yaşandığı Arabacı köyünde, vatandaşların mağdur olmamaları için derenin sığ bir noktasına alternatif yol yaptırarak araç trafik akışını da sağlamıştı.  Köprünün yapılmasını hızlandırmak için merkezi hükümet ve bürokrasi ile sıkı temaslar içinde olan Sarıoğlu’nun gayretleri sonucunda, ekipler dün itibariyle köprünün temelini attılar.  Köprünün tamamlanmasının bir ay içinde gerçekleşmesi beklenirken, sözkonusu köprünün yapımında verilen yoğun çabalar, yöre halkı  tarafından taktirlerle karşılanıyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.