Denizin dibindekilerin karaya çıkması mı bekleniyor?

Sel felaketi sonrasında Akçakoca’da denizin içerisinde yer alan pislikler temizlenemezken, Bolu’da Bolu Belediyesi ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Gölcük’te mekanik cihazlar ile temizleme çalışması başlatıldı.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Gölcük Gölü’nde istilacı bir tür olan civanperçemi bitkisi temizleme çalışması başlatıldı. Ekosistemin bir parçası olup balıkların yaşam alanı olan bitkinin istilasını önlemek amacıyla aynı zamanda yok etmeden mekanik araçla çalışmalar yapılıyor. Aynı mekanik araç ile denizin altında kalan pislikler arada 1.5 ay geçmesine rağmen bir türlü temizlenemiyor. Denizin dibinde olan araçlara bile ulaşılamaması ise durumu daha da vahim hale getiriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un denizin içindekilerin temizlenmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını müjdelemesine rağmen herhangi bir çalışmanın olmaması gözlerden kaçmadı. Sadece sahil şeritlerinde temizleme yapılırken, Gölcük’te kullanılan mekanik aracın Akçakoca’da kullanılmaması gözlerden kaçmadı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.