Şifalı Su Mühürlendi

Şifalı Su Mühürlendi

Bölge insanının su almak için uğradığı ve şifalı olduğuna inanılan D-655 Akçakoca Düzce  Karayolu üzerindeki Şifalı Su, bakteriyolojik açıdan sakıncalı görülmesi nedeniyle Akçakoca Belediyesi Zabıta ekiplerince mühürlendi.

Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk imzasıyla Akçakoca Belediyesine tebliği edilen yazıda; “ ilçemiz  sınırları içinde yer alan Şifalı Su diye adlandırılan kaynaktan kurumumuz personelince alınan Kontrol İzleme Su Numunesi, 25730 sayılı İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğin EK -2 Tablo A’ya göre Bakteriyolojik ve Kimyasal yönden analizi yaptırılmış olup bakteriyolojik yönden uygun olmadığı görülmüştür. Söz konusu suyun içme – kullanma suyu olarak kullanılmasının durdurulması gerekmektedir “ denildi.

Halk sağlığını her şeyin üzerinde tutan Akçakoca Belediyesi, Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğünün talebi doğrultusunda, şifalı su tekrar içirilebilir hale getirilene kadar içme suyu olarak tüketilmesini durdurdu. Zabıta ekipleri, çeşmeleri kör tapa ile kapattı ve tesisi geçici olarak mühürledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
20.09.2019
17:24

Şifali suyun bulunması ve oraya akıtılmasında Kabalak Köyü halkının çok emeği vardır. Köyden orman memuru olan rahmetli Yunus Er, 1976 yılında keşfedip Ankara'da resmi kurum laboratuvarında incelettikten sonra içilen suyun 5 saat içinde tüketilmesi halinde sindirim sisteminin çalışmasını kolaylaştırdığını ve mideyi rahatlatıcı özelliğe sahip olduğunu anlatırdı. Suya sahip çıkan köydeki vatandaşların vefat etmesiyle akan suya bazı ilaveler yapıldığı ve su özelliğini kaybettiğini oraya ilgi duyan insanlar anlatıyorlar.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,45
düzceli
16.09.2019
19:15

bakın ne güzel kontrol ediyorsunuz birde istilliköyü şu birliğini kontrol edin yıllardan beri 9 köy çamurlu şu akıyor

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,21
düzceli


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.