Rotary kulübü; Afet çadırları ve barınma paketleri dağıttı

Rotary kulübü; Afet çadırları ve barınma paketleri dağıttı

Rotary kulübü; Afet çadırları ve barınma paketleri dağıttı

Akçakoca Rotary Kulübü başkanlığının öncülüğünde koordine olan Rotaryenler, 15 adet Afet Barınak Paketini (ABP) Akçakoca’daki afetzedelere dağıtmaya başladı.

Her birinde 5 kişilik bir ailenin ihtiyacını karşılayacak şekilde yaşam malzemeleri bulunan paketlerin içindeki çadırların kurulumu ise son derece kolay.

Rotary Kulübü 2430. bölge guvernörü ve aynı zamanda Türkiye – İrlanda İş Konseyi Başkanı M. Hakan Karaalioğlu’nun da eşlik ettiği afetzede yaşam paketlerinin dağıtımı, Akçakoca Rotary Kulübü Başkanı İlhan Kerem Demir ve Afet Komite Başkanı Cemil Gülez’in başında yer aldığı rotaryen grup tarafından gerçekleştirildi.

Afet Destek Paketlerinin ilk postası, selin ve heyelanın can ve mal kaybına yol açtığı Akçakoca’nın Uğurlu, Esmahanım ve Dilaver köylerinde ihtiyaç sahibi selzedelere dağıtıldı.

Yolların bir bölümünün kapalı olduğu köylere traktörle giden Rotary heyeti, bu köylerde içinde temel yaşam malzemelerinin bulunduğu paketleri ihtiyaçlılara ulaştırdı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.