"Fındığın Günlüğü" Kitapçılarda

"Fındığın Günlüğü" Kitapçılarda

Akçakoca Tarım İlçe Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak çalışan Cenk Doğan’ın kaleme aldığı “Fındığın Günlüğü” isimli öykü roman yayına çıktı.

Kitap hakkında bilgisine başvurduğumuz yazar Cenk Doğan  Ağaçların da canlı olduğunu, ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini anlatırken, Fındık tarımında bir üretim sezonunda  yapılması gereken çalışmaları fındık ocaklarının gözünden anlatmaya çalıştım. İnşallah özellikle genç neslimiz okursa faydalı olacağına inanıyorum dedi.

Çalışmaları kapsamında Kurukavak Köyünde yaptığı inceleme gezisi esnasında   bir fındık bahçesindeki çeşitlemeden etkilenerek kaleme aldığı  bir olayı hikayeleştirdiğini söyleyen Cenk Doğan, '' Fındığın Günlüğü '' isimli öykü-roman  denemesinin İkinci Adam yayınevi tarafından dağıtıma çıkarıldığını söyledi.

En yakındaki  kitapevinden yaptığı çalışmanın talep edilebileceğini söyleyen Doğan, her geçen gün direk topraktan uzaklaşan genç nesillerin Fındığın Günlüğü çalışmasını özellikle okumasını tavsiye etti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.