Mahallenin baktığı sokak köpeğini tüfekle ensesinden vurdular

Mahallenin baktığı sokak köpeğini tüfekle ensesinden vurdular

Düzce’nin Çilimli İlçesi’nde mahallelinin baktığı Kral isimli sokak köpeği tüfekle vicdansızlar tarafından ensesinden vuruldu. Talihsiz köpeğin ensesine yüzlerce saçma mermisi saplandı. Kanlar içerisinde mahallelinin bahçesine sığınan köpeği gören 13 yaşındaki bir çocuğun ihbarı üzerine bulunan köpek veteriner Kliniğinde tedavi altına alındı.


Olay 5 Eylül 2019 tarihinde Düzce’nin Çilimli ilçesi Dikmeli Köyü’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Dikmeli Köyü sakinleri tarafından bakılan ve Kral ismi verilen sokak köpeği yaralı halde bir evin bahçesine saklanmış halde bulundu. Evin çocuğunun haber vermesi üzerine olay yerine DÜHAK (Düzce Hayvanları ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği) Başkanı Enes Tutkun ve dernek üyeleri geldi. Dernek üyeleri, köpeğin ensesinde kanlar olduğunu görmesi üzerine yaralı sokak köpeğini dernek üyeleri ellerinde taşıyarak veteriner kliniğine kaldırdılar. Burada tedavi altına alınan sokak köpeği’nin çekilen röntgeninde ensesinde çok sayıda saçma mermisi olduğu ortaya çıktı.


DÜHAK Yönetim Kurulu Başkanı Enes Tutkun; “Bu karşılaştığımız ilk silahlı saldırı vakası değil ama artık son olsun istiyoruz. Kendini savunamayan dilsiz canlılara bu eziyeti yapan vahşinin bir adım sonrası insanlara saldırmaktır. Yaralanan dostumuz için gerekli her şey yapılıyor ama Çilimli’de yaşayan diğer hayvanlar ve insanlar hala tehlikedeler. Gerekli önlemlerin alınması ve bu çirkin eylemi gerçekleştiren kişinin cezalandırılması hayati önem taşımaktadır” dedi.
Veteriner kliniğine yatırılan ve operasyon geçiren köpeğin sağlık durumunun kritik olduğu öğrenildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
7.09.2019
18:58

sessiz dilsiz bakışlarıyla herşeyi anlatan hayvana bunu yapanı Rabbim islah eylesin.bu insanlara ne oluyor anlamıyorum iki köpek gördüklerinde ödleri kopuyor.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,37
hanife


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.