İGM Başkanı Oldu

İGM Başkanı Oldu

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından İl Genel Meclisi’ne seçilen üyeler ile birlikte İl Genel Meclisi yeni dönem ilk toplantısı yapıldı. İlk toplantı da meclis başkanı ve başkan vekilleri ve komisyonlara üye seçimleri yapıldı.

MHP Milletvekili Ümit Yılmaz ise katıldığı meclis toplantısında yaptığı konuşmada cumhur ittifakının TBMM’de ki ahenkli çalışmasını İl Genel Meclisi’nden de beklediklerini söyledi.

İl Genel Meclisi yeni üyeleri ile ilk toplantısını yaptı. Yeni dönem ilk oturumuna MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami, Caboğlu ile İl Genel Meclisi’ne yeni seçilen üyeler ile AK Parti ve MHP’liler katıldı.

Akçakoca MHP meclis üyesi, Engin Özensel’in en yaşlı üye sıfatıyla başkanlığında açılan yeni dönem ilk İl Genel Meclisi’nde başkan olarak İttifak kararıyla Çiğdem Günal Meclis başkanı seçildi. Yapılan oylamada Cumhur İttifakının ortak  adayı olan Çiğdem Günal 21 oyun 20 sini alarak 5. dönem Düzce İGM Başkanı oldu. Yapılan oylamada 1 oy boş olarak çıktı. Cumhur İttifakının 1. Başkan vekili ise Fazlı Koç oldu.

 

“Meclis’te ki uyumu bekliyoruz”

Mecliste konuşma yapan Milletvekili Ümit Yılmaz; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhur İttifakı’nın uyum içersinde çalıştığını belirterek aynı uyumu İl Genel Meclisi’nde de beklediklerini söyledi. Ümit Yılmaz; “Bu İl Genel Meclisi Cumhur İttifakının üyesi iki parti’nin üyelerinden oluşuyor. Bu da demek oluyor ki. Bu İl Genel Meclisi’nde Düzce’ye Cumhur İttifakı hizmet götürecek. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yakaladığımız ahengi yakalayacağınız bekliyorum. İl Genel Meclisi üyesi olmak zordur. Sizlerin bu zorlu görevin altından kalkacağınıza inanıyorum. Mecliste bizlere ne zaman ihtiyacınız olursa biz buradayız” dedi.

AK Parti İL Başkanı Mustafa Keskin, “Cumhur İttifakını benimsediklerini ve özümsediklerini bir kere daha belirtmek isterim. İttifak ortağımız Milletvekili Ümit Yılmaz ve MHP İl Başkanı ile birlikte milletimize hizmetkar olarak çalışmalar yapacağınızdan şüphemiz yok. Bizlerde bu konuda sizlere sonuna kadar yardımcı olacağımızı bilmenizi isterim” dedi.

Konuşmaların ardından ihtisas komisyonlarının üye seçimi gerçekleşti. Yapılan oylamalarda

İl Genel Meclis Başkanı; Çiğden Günal, İl Genel Meclis Başkanvekili Fazlı Koç, İl Genel Meclis Başkanvekili Hasan Aktürk, Meclis Kâtibliği’ne :Hasan Ergin, Sinan Cumur. Kâtip Yedek Üye: Şükrü Sert, Osman İlhan, İmar Ve Bayındır Komisyonu’na Musa Küçük, Dursun Ay, Şükrü Sert, Osman İlhan, Köye Yön. Hiz. Ve Tarım Komisyonu: Şükrü Sert, Fazlı Koç, İbrahim Keleş, Mustafa Ezer,

Grup Başkan Vekili: Musa Küçük, Şükrü Sert, Daimi Encümen: Dursun Ay, Şaban Arslan, Necmi Kurt, Plan Ve Bütçe Komisyonu: Hasan Aktürk, Fazlı Koç, İbrahim Keleş, Mustafa Özlü, Çiğdem Günal, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmet Komisyonu: Mustafa Ezer, Sinan Cumhur, Şaban Aslan, Hüseyin Yılgın, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Musa Küçük, Mustafa Özlü, Hasan Aktürk, Necmi Kurt, Gençlik Spor Turizm Komisyonu: Sinan Cumhur, Şaban Arslan, Hüseyin Yılgın, Necmi kurt, Köy Hizmet Götürme Birliği: Musa Küçük seçildi.

İl Genel Meclis Başkanlığı’na seçilen Çiğdem Günal, Düzcelilere il genel meclisi üyesi olarak seçtikleri için teşekkür ederek başladığı röportajında; “Beni İl Genel Meclis Başkanlığı’na seçtikleri için teşekkür ederim. Bütün gayretimizi Düzce’nin sorunlarının çözülmesi için kullanacağız. Bize oy veren, vermeyen, bizi seçen seçmeyen herkese devletimizin verdiği imkânları kullanarak hizmet vermeye çalışacağız” dedi.

 

Haber: Tezcan Solmaz - Selçuk Akyol


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
10.4.2019
17:06

Engin hocam hiç bir komisyonda yok neden?

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,72
Susan Adam


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.