AK Parti'de on il başkanı topun ağzında

AK Parti'de on il başkanı topun ağzında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilat yönetimi ile bir araya gelerek 81 ilin seçim performansını masaya yatırdı. 10’un üzerinde il başkanı ve bazı ilçe başkanlarıyla yola devam edilmeme kararı alındı. Gözler; belediyelerde kayıplar yaşayan Düzce ve İl Başkanı Mustafa Keskin'e çevrildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sürecinde başarısız olan, adaylarla ters düşen ve özellikle parti içi çekişmelere neden teşkilat yönetimleri ile ilgili süreci başlattı. İzmir'de il başkanının istifası ile başlayan süreç, dün seçimi MHP'nin kazandığı Çankırı ve Karaman'la devam etti. Ankara ve İstanbul il yönetimleri ile ilgili kararın da bizzat Erdoğan tarafından verileceği belirtildi.

DEĞİŞİM KAYIPLA SINIRLI KALMAYACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün AK Parti Teşkilat Başkanlığı yönetimi ile bir araya gelerek seçim sürecinde teşkilatların çalışma performanslarına ilişkin raporu görüştü. Teşkilat başkanlığının 81 ile ilişkin hazırladığı raporun iki buçuk saat süreyle değerlendirildiği toplantıda seçim sürecinde, performansı düşük olan, adayla ters düşen, parti içinde dedikodu üreten, parti içi çekişmelere neden olan ve toplumun tepkisini alan teşkilat yöneticileri tek tek tespit edildi. Onun üzerinde il başkanı ve bazı ilçe başkanlarıyla yola devam edilmeme kararı alındı. Bu kapsamda İzmir'in ardından, seçimi MHP'nin kazandığı Çankırı ve Karaman il başkanları da istifa etti. AK Parti kaynakları, görevden almaların sadece seçimlerin kaybedildiği yerlerle ilgili sınırlı kalmayacağını dile getirdi.

ADAYLARLA İLGİLİ YANILDIĞIMIZ YERLER OLDU
Teşkilat başkanlığının hazırladığı raporda yer alan bazı il başkanlarının görevden alınmasına ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşı çıktığı öğrenildi. Erdoğan seçim sürecinde yaşanan aksaklıklarla ilgili tüm sorumluluğun ve suçun teşkilatlara atılmasının doğru olmadığını, adaylarla ilgili problemlerin de yaşandığını belirterek “Bazı yerlerde adaylarla ilgili sıkıntılarımız oldu maalesef. Yanıldıklarımız oldu” dedi.

İSTANBUL'DA KARARI ERDOĞAN VERECEK
Öte yandan, Ankara ve İstanbul'un yanı sıra bazı büyük illerin yönetimleri konusundaki kararın ise bizzat Erdoğan tarafından verileceği belirtiliyor. Erdoğan'ın bu İstanbul dışındaki yerler için acele etmeyeceği ve kapsamlı değerlendirmelerden sonra karar vereceği ifade ediliyor.

SEÇİMİN KAZANANI AK PARTİ'DİR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda seçim sonuçlarını değerlendirirken bir kez daha ‘Moral bozmayın' uyarısında bulundu. Erdoğan “Teşkilatlarımız kötümser olmasın, moralini bozmasın. Seçimin kazanını biziz. Kaybettiğimiz yerleri de çok küçük farklarla kaybettik. Elbette, bunun nedenini tartışacağız, değerlendireceğiz ve gereğini yapacağız. Ama artık önümüze bakıp, 2023 hedeflerimize kilitleneceğiz” dedi.

 

DÜZCE MERAK EDİLİYOR

31 Mart seçimleri öncesinde Düzce'de tulum çıkartan 10 Belediye'nin tamamını elinde bulunduran AK Parti Düzce Teşkilatı'nda seçimler sonrasında 1 il, 2 belde ve 2 ilçe belediye başkanlığı kaldı. Ancak seçimlere 2 ay kala Hikmet Keskin'in istifası ile boşalan il başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Keskin için pek ihtimal verilmezken, Cumhurbaşkanı ve AK PArti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaybedilenlerle ilgili olarak yapacağı çalışmalarda bu isimlerle birlikte Düzce'yi ve Mustafa Keskin'e de fatura kesip kesmeyeceği merak ediliyor. 

 

Kaynak: Türkiye Gazetesi


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
19.4.2019
15:56

DÜZCE İL BAŞKANI DA DEĞİŞEBİLİR, NEDEN Mİ, SEÇİM GEZİLERİ YAPARKEN KALICI KONUTLARI VE O BÖLGENİN MAHALLELERİNE HİÇ GİTMİŞLER Mİ BİR CEVAP VERSİN, ORADAKİ BÜYÜK SAYIDAKİ SEÇMENİ KÜSTÜRDÜLER BUNUN SEBEBİ DE HALİYLE İL BAŞKANIDIR, ACEMİLİĞİNİN VERDİĞİ HEYECANLA AKILLI DAVRANMADI, UMARIM DEĞİŞİR, ARTIK YENİ YÜZLER YENİ SİYASETÇİLER GELSİN

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,20
DÜZCE İL BAŞKANI DA DEĞİŞEBİLİR
19.4.2019
14:16

RTE kendi ağzıyla kaybetti çiftciyi fındıkcıyı mısırcıyı üzersen mazota gübreye sürekli zam yaparsan IL BAŞKANI MUSTAFA KESKIN ne yapsın istanbul da bir daha şecim yapın yine kaybedersin

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,34
Aziz küçükakıncı


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.