Kurukavaklı Üreticiden Dikkat çeken Paylaşım!

Kurukavaklı Üreticiden Dikkat çeken Paylaşım!

Fındık fiyatları konusunda ciddi sorunlar oluşmaya devam ediyor. Fındık üreticisi konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dikkatleri üzerine topladı.

Fındık fiyatları her geçen gün düşmeye devam ediyor. Okullarda yarın eğitim öğretim sezonuna başlıyor. Konu ile ilgili olarak Kurukavak köyünde oturan bir vatandaş yazdığı yazı ile fındık üreticilerinin sesi oldu. Hamdi Arslan isimli vatandaş sosyal medyasından yazdığı yazıda: ‘  Kurukavak’ta evi ve bahçesi olan, çocukları Düzcede okuduğu için kışı Düzcede geçiren bir üreticiyim. 15 dekar fındık arazim var. 3 ton fındığımı topladım, kuruttum ve bugün Çilimli’de teslim etmek için TMO’nun sitesine girdim. Bana en erken 3 ekim 2019 tarihine randevu veriyor. Okullar haftaya açılıyor ve benim fındığımı köye bırakıp Düzce’ye gitme şansım yok. Hadi köyde fındığı bekleteyim. 3 Ekim’de fındığı teslim etsem parasını en iyi 23 Ekim’de alacağım. – Mevsimlik işçiler için dayıbaşı para istiyor. – Okul açılıyor, çocuklar para istiyor. – Düzce’deki ve köydeki evin masrafları para istiyor. Esnaf 14 TL’den peşin alıyor. 3 ton fındıktan alacağım para; esnafa versem 42.000 TL. Ama peşin fiyatına ofise versem 50.000 TL. Ama 2 ay sonra. Şimdi ben esnafa satmayıp ne yapayım? Birde tırtıl çıktı. Neymiş mücadele etmiyormuşuz, Birlikte mücadele etmemiz herkesin aynı anda ilaçlaması gerekiyormuş.  Evdeki hanımına laf geçiremeyen memurlar bizim tüm köylüye laf geçirtip aynı günde ilacını makinesini alıp bahçesine getirtmemizi istiyorlar. Devletin yapamadığını ben nasıl yapayım? Tarım Müdürlüğü, Ziraat odası, Tarım Kredi, Çiftçi kooperatifi ne bileyim kim varsa bir araya gelin çaresine bakın. Oturduğunuz yerden üreticiyi suçlamayın kardeşim. Kurukavaklı Hamdi.’ Dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
9.09.2019
07:29

Çok doğru söylemiş, duygu ve düşüncelerimize tercüman olmuş. Tarım bakanlığı uçakla yapsın ilaclamayi bu ürün bizim milli ürünümüz sahip cikilsin.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Aytekin
8.09.2019
17:11

Yönetim uyuma Hamdiye kulak verin

Katılıyorum   Katılmıyorum
%68,21
Beytullah Öztürk


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.