Selzedelere Devlet El Verdi

Selzedelere Devlet El Verdi

Sel felaketinin yaşandığı 17 Temmuzdan bu yana devlet bütün imkanlarını selzedeler için seferber etti. Selin ilk saatlerinde itibaren karadan sabahın ilk saatlerinden itibaren ise havadan kurtarma ve yardım faaliyetlerini yürüten devletin bütün kurumları selin 3. Günüde ulaşılamayan köy yollarını açarak karadan yardım faaliyetlerini götürmeye devam etti.

Son yılların en büyük felaketine maruz kalan Cumayeri, Akçakoca ve Gölyaka İlçelerinde24 köy sular altında kaldı. Yollarında oluşan heyelan nedeniyle ulaşımın kesildiği bir çok köye felaketin ilk saatlerinden itibaren hem karadan hem de havadan kurtarma ve yardım faaliyetleri yapıldı. Büyük felaket maddi hasar oluşturmasına karşın devlet, ilk saatlerden itibaren afetzedeler iöçin seferber oldu. Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın koordinesinde AFAD, Genel Kurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, UMKE, İtfaiye arama kurtarma, DAKE ve daha bir çok kurum gece saatlerinden itibaren hemen seferber oldu.

Felaketin 3. Gününde ise karadan ulaşılamayan köy kalmadı. Yardımlar karadan afetzedelere ulaştırılmaya başladı.

Bölgede incelemelerde bulunan Vali Zülkif Dağlı ve devletin üst düzey yetkilileri de afetzedelerle çok yakından ilgilenerek, sorunlarını dinledi, çözüm yolları üretilmesi için talimat verildi. Vatandaşlar karşılarında Vali Zülkif Dağlı’yı görünce sorunlarını Düzce’nin en üst makamına anlatabilmenin mutluluğunu yaşadılar.    


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.