Binali Yıldırım Afet Bölgesinde

Binali Yıldırım Afet Bölgesinde

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Kurban Bayramı’nın 2. Gününde 18 Temmuz tarihinde yaşanan sel felaketinde en çok zarar gören Uğurlu ve Esmahanım Köyleri’ni ziyaret etti.

Yıldırım, bir daha bu felaketlerin yaşanmaması için özellikle dere kenarlarında yapılaşmaya dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. 
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, eşi Seniha Yıldırım ile birlikte 18 Temmuz tarihinde sel felaketi yaşanan Akçakoca’nın Uğurlu ve Esmahanım Köylerine giderek vatandaşlarla buluştular. Sel felaketinden en çok etkilenen 2 köye giden ve vatandaşları dinleyen Yıldırım, sorunların kısa sürece çözüleceğini söyledi. 
Ziyaretler sonrası açıklama yapan Binali Yıldırım, “Bugün  bir süre önce büyük bir sel felaketi yaşadığımız 7 can kaybının olduğu Esmahanım ve Uğurlu köylerine uğradık. Burada yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geldik. Onları dinleme fırsatı bulduk. Bu bayram gününde onların acılarını hafifletmek amacıyla milletvekillerimiz, belediye başkanımızla, kaymakamımızla buradayız. Görüldüğü gibi yaşadığımız bu sel felaketi esasında normal bir şey değil. Öyle ki  1 yılda yağan yağışın yarısı kadarı 4 saatte düşmüş ve bütün bentleri herşeyi önüne katıp ne bulduysa götürmüş. Devletimiz ilk adan itibaren harekete geçmiş ve çok kısa süre içerisinde 250 civarında vatandaşımız havadan helikpoterler ile taliye edilmiştir. Gün ağırınca felaketin boyutları daha da ortaya çıkmıştır ve devletimiz hemen devreye girerek bir yandan sosyal destekler, AFAD, DSİ gibi kurumlar ve bakanlıklar var güzü ile harekete geçmiş, Yaralar sarılmaya başlanmıştır.

Tabi ki kaybolan mal bir şekilde yerine konur. Ancak giden canlar yerine gelmez. Buralar bir vadi bir dere yatağı, bundan sonra buna benzer olayların yaşanmaması için bundan önemli bir ders çıkarmak istiyoruz. Buraya yapılacak yeni yolların binaların bu gerçek gözönüne alınarak yapılması önemlidir. Bu konuda da kurumlarımız iyi bir koordinasyon içerisinde bu işleri halledecekler. Türkiye Cumhuriyeti devleti muktedirdir, her türlü vatandaşın karşılaştığı zorluğa karşı hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız büyük bir hassasiyetle dahil olmuş ve gerekenler yapılmıştır, bundan sonra da yapılacaktır. Burada vatandaşlarımızı dinledik beklentilerini bir kez daha dile getirdiler. Yapılan şeyler var, eksik olduğunu düşündükleri şeyler var. Ama önemli olan bütün görevlilerin aynı hassasiyetle görevlerini yapması, aslında görevlilerin bilerek yada bilmeyerek yaptıkları işler sonunda devlete mal oluyor.

O bakımdan büyük bir fedekarlıkla gayret gösteren kamu görevlerine aslında moral vermemiz lazım, onları teşvik etmemiz lazım. Eksikliklerini tabi ki ifade edeceğiz ama yaptıklarını da takdir etmemiz lazım. Eminim ki birlik, beraberlik ve el birliği içerisinde bu sıkıntıların tamamının üstesinden geleceğiz. Bir kez daha ben bu vesile ile bu köylerde sel felaketi yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum, acılarını paylaşıyorum ve mübarek bayramlarını tebrik ediyorum” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
13.08.2019
08:16

Köylülerin yara ları ni saracak benim abimin yaralarını nasıl saracak dört tane canverdi canından can gitdi üç yovrusu bir eşi bunun acısının kim saracak çoktan unutuldular ne arayan var ne sorangaribanı kim ne yapsın haber deyeri kalmadı artık onların canları yanmadı bizim canımız yanıyor ve bu ateş ömür boyu yanacak içimizde şimdi hepsi reklam peşinde siyaset peşinde selde gidenler umurlarında bile değil canım gengem canım kuzucuklarimmekanınız cennet olsun siz rahat uyuyun canlarım

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,47
Güner Kaplan


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.