Okan yanmaz hızlı geldi

31 Mart seçimlerinde Akçakoca Belediye başkanı seçilen Okan Yanmaz, makamına oturur oturmaz yaptığı icraatlarla halkın başkanı olduğunu gösterdi. Makam odasının kapısını açtıran, Yanmaz şimdi de Akçakoca’ya gelen turist sayısını artıracak projeler hazırlıyor. Akçakoca’yı geçmişteki gibi festival merkezi yapma çalışmalarına başlayan Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz, ilçeyi Düzce’nin turizme açılan kapısı yapacak projeler ile kolları sıvadı.

 

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Düzce’nin turizme açılan kapısı olan ve tatil için Ankara, İstanbul gibi büyük ilde yaşayanların tercihte öncelikli mekanı olması adına çalışmalarına hızlı başladı. İlçeyi unutulan eski hareketli günlerine kavuşturmak için çalışmalara başlayan Okan Yanmaz, festival hazırlıklarına hızla devam ediyor.

 

Festivaller merkezi olacak

Okan Yanmaz, Akçakoca’nın eski hareketli günlerine kavuşması için her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen ancak son dönemde unutulan Akçakoca Festivali’ni yeniden hayata geçirecek. Akçakoca’da inşaat yapan firma sahipleri ile bir araya gelen Yanmaz “Arkadaşlarımızla yeniden festival yapılması için bir araya geldik. Pazartesi gününden itibaren çalışmalarımıza başlayacağız. Bu yaz Akçakoca çok hareketli olacak” dedi.

 

Festivaller yılda bir olmayacak

Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz; ayrıca festivallerin yaz ayı ile birlikte kışında festival hazırlayacakları belirterek; “Akçakoca’yı yılın her ayında her mevsiminde turizmin gözdesi yapmak için çalışmalarımız sürecek. Bu aşamada festivaller sadece yaz aylarında olmayacak. Kış aylarında da hamsi festivalleri yapacağız. Öyle mangal kurup yapılacak bir festival olmayacak. Çok kapsamlı işler yapacağız” şeklinde konuştu.

 

“Halkın ucuz ve kaliteli hizmet alacağı yapı kuracağız”

Okan Yanmaz, vatandaşların ucuz ve kaliteli hizmet alacakları mekanların çoğalması için çalışmalara başladıklarını belirterek; “Şu an söylemek istemiyorum. Henüz planlama aşamasındayız. Ancak vatandaşlarımız hem ucuz hem kaliteli hizmet alacak. Her kesimden vatandaşımız, misafirimiz Akçakoca’da rahatça zaman geçirecek” dedi.

 

Belediyecilik unutulmuş

Başkan Yanmaz, belediye başkanlığı görevinde 10 günü geride bıraktığını vurgulayarak “10 gündür uyumadan gece gündüz çalışıyoruz. Geçmiş dönem geçmişte kaldı. Ancak Akçakoca’da belediyecilik anlamında hiçbir iş yapılmamış. Biz öncelikle Fen İşleri bünyesinde bir ekip oluşturduk. Vatandaşlarımızın alt yapı anlamında sıkıntı çekmesini istemiyoruz. 1 yıl içerisinde Akçakoca’da yaşanan değişimleri bütün vatandaşlarımız görecek” dedi.

 

 

Haber: Tezcan Solmaz - Selçuk Akyol


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.