Diyaliz Ünitelerinde Ek Seanslar Açılacak

Yaz aylarında diyaliz hizmeti almak için sağlık tesislerine başvuru yapan hastaların taleplerinin karşılanması amacıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Akçakoca Devlet Hastanesi hemodiyaliz ünitelerinde ekstra seans açılacak. 

Düzce Valiliği sağlık alanında yaz dönemi için alınan kararlardan oluşan bir bilgi notu yayınladı. Notta Akçakoca’daki 2 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonuna ek olarak, Güvenli Sahil Projesi kapsamında Melenağzı’da bir 112 Acil ekibinin daha oluşturulduğu kaydedildi. Ekibin Akçakoca Karasu arasındaki trafik kazalarına da müdahale ettiği vurgulandı. 

Notta diyaliz hizmetinden faydalanan hastalar ile ilgili istatistiki verilerde paylaşılarak “İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinde 23 cihaz, yoğun bakım ünitelerinde 9 cihaz olmak üzere toplam 32 cihaz, Akçakoca Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinde toplam11 cihaz ile diyaliz hizmeti vermektedir. 2019 yılı Haziran ayı itibariyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinde haftada 6 gün 2 seans olacak şekilde kayıtlı 65 hastaya, Akçakoca Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinde haftada 6 gün 2 seans olacak şekilde kayıtlı 34 hastaya hizmet verilmektedir. 2018 yılı Haziran-Eylül döneminde; Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinde yaz tatili döneminde programlı hasta dışında başvuru yapan toplam 16 hastaya diyaliz hizmeti verilmiştir.Akçakoca Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinde yaz tatili döneminde programlı hasta dışında başvuru yapan toplam 10 hastaya diyaliz hizmeti verilmiştir. 2019 yılı Haziran-Eylül döneminde; 17 Haziran 2019 tarihi itibari ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesine 5, Akçakoca Devlet Hastanesine 4 hasta yaz tatili döneminde planlı hastalarımız dışında diyaliz hizmetinden yararlanmak için sağlık tesislerimize başvuru yapmıştır” denildi. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.