3 Gündür sürüklenen danayı, çamurdan raftingciler kurtardı

Düzce’de sel sularının altında kalan köylerden mucize haberleri de geliyor. 3 Gündür sel suları içinde sürüklenen ve çamura saplanıp kalan kurbanlık büyükbaş hayvan, rafting ekipleri tarafından kurtarılarak, köylülere teslim edildi.  

Düzce’de 3 ilçe ve 24 köyü etkileyen köyleri ve Akçakoca ilçesini sular altında bırakan sel felaketinde suların çekilmesiyle birlikte mucize kurtuluş haberleri de gelmeye devam ediyor. Selde kaybolan 4 çocuk 1 kadın ve 1 erkeğin aranması çalışmalarına katılan raftingciler, arama çalışması esnasında sel sularına kapılarak Uğur Köyü’ne kadar sürüklenen ve çamura saplanan bir büyükbaş hayvan buldular. Rafting ekibinin başında bulunan rafting milli takımı antrenörü Birol Tepe ve ekibi tarafından bulunan dana, 3 gün boyunca sel sularında sürüklenerek Uğur Köyü’ne kadar geldiği belirlendi. Sudaki ağaç parçaları ile odunlar nedeniyle çıkamayan, çamura saplanıp kalan ve sadece başı görünen dana, raftingcilerin uzun uğraşları sonucu saplandığı yerden çıkartıldı. Kulağında küpesi olmadığı için sahibi belirlenemeyen dana daha sonra köylülere teslim edildi.  


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.