Tepkilerini akşam gösterecekler

Tepkilerini akşam gösterecekler

Eski eşi tarafından hunharca katledilen Emine Bulut cinayetine ilişkin tepkiler çığ gibi büyüyor. İyi Parti Düzce Kadından Sorumlu il Başkan Yardımcısı Nuran Sayman, konuya ilişkin bildiri yayınladı. Sayman bildirisinde şu görüşlere yer verdi: 
"Kadın bedeni üzerinden ahlaksızca siyaset zihniyetinin ülkemizi getirdiği durum maalesef Emine Bulut cinayetidir. Bu cinayetlerin önünü alacak adımlar İstanbul sözleşmesinde mevcuttur. 6284 sayılı kanun uluslararası sözleşme gereği kadını korumak için çıkarılmıştır. Fakat kadını yok sayan odaklar bu kanundan rahatsız olduklarını her fırsatta dile getirip ortadan kaldırmaya çalışmıştır. Kadın cinayetlerine dur demek yalnızca bir siyasi duruş değildir. İnsan olmanın, var olmanın ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ anayasası tarafından korunan yaşama hakkının bir gereğidir."
Düzce Sivil Toplum Platformu tarafından Bulut cinayeti için bu akşam 20.30’da Anıt Park’ta etkinlik yapılacak. Sivil Toplum Kuruluşları ve siyasi partilerin kadın kollarının katılacağı etkinlikte fener ve meşalelerle olay kınanacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.