Kaldırım İşgaline Karşı Denetimler Sürüyor

Kaldırım İşgaline Karşı Denetimler Sürüyor

Kaldırım İşgaline Karşı Denetimler Sürüyor

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  yayaların daha rahat ulaşımı sağlayabilmeleri için esnaflar tarafından kapanan kaldırımların açılmasına yönelik çalışma yaptı.

  Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaya kaldırımlarını işgal eden duba, bayrak, flama gibi malzemeleri tespit ederek, haksız işgal yapan esnaf ve işletmeleri uyardı. Söz konusu malzemeleri bulundukları yerden kaldırdı. Yasak alanların tekrar işgal edilmesi durumunda ilgili kişilere cezai yaptırım uygulanacağını belirtti.

  Kaldırım işgaline karşı alınan şikâyetler doğrultusunda sıkı bir denetim uyguladıklarını ifade eden Zabıta ekipleri, bu konuda esnafların duyarlı davranması gerektiğini kaydetti. Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre "İşgal konusunda yoğun şikayetler alıyoruz. Araç işgali ve esnaflar tarafından kapanan kaldırımlar yüzünden vatandaşlarımız yol ortasından yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da insanların hayatını tehlikeye atıyor. Bu konuda gerekli uyarıları yaptık, esnaflarımızın ve araç sahiplerinin kaldırımları işgal etmeyerek bize yardımcı olmalarını istiyoruz" ifadeleri kullanıldı. (İHA)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
26.06.2020
12:01

sayın başkan asar deresinin iki yanındaki ara sokaklar kaldırımlar orada bulunan esnafı işgali altında, uyarıyoruz hakaretlere maruz kalıyoruz, kendi aracımızı evimizin önüne çekemiyoruz, özellikle çay ocağı ve kahvehane, pastane gibi yerler büyük sıkıntı, ısrarcı olduğumuz zaman ise hemen bir siyasinin haberi var diye adını veriyorlar, sayın başkan Allah rızası için, özellikle buralara önem vermenizi rica ediyorum, lütfen, işi kabalığa götüren esnaflar var.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,94
işi kabalığa götüren esnaflar var
26.06.2020
10:48

doğru kaldırımlar yayaların ama kafeler, restoranlar vs. esnafın işgali altında, Gölyaka belediyesi de bu konulara el atsa iyi olur, özellikle yeni açılan iki kafe var gece saat bire kadar hem kaldırım işgali hem tantana gürültü kırıla gidiyor hem kaldırma masa atıyorlar sokaklara araçlarını rast gele bırakıyorlar, kimsenin bişey dediği yok, kimse düşünmüyor, bu binalarda insanlar yaşıyor, işe gidiyorlar, uykusuz kalırlarmı diye, ne polis ne zabıta bişey demiyor, bunların belli bir kapanma saati yokmu neden kimse karışmıyor, kendi kanununumuzumu uygulayalım ne yapalım, ondan sonramı polis zabıta gelecek öyleyse onu söylesinler bari.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,35
gölyaka da aynı uygulamayı yapsın
26.06.2020
10:28

Sayın başkan,yaptığınız çalışmaları takip ediyoruz.KALDIRIM İŞGALİ ne son vermenizi çok isterim,özellikle araçlar kaldırımlarda.Bir de büyük caminin sokağını araç parkından temizlemenizi istiyoruz çünkü bıktık artık daracık yolda bsiklet le dahi gidilmiyor.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,41
vatandaş
26.06.2020
10:22

Kuyumcu zade bulvarı as taksi istikameti as sigorta ve lastikçi o sıra başdan aşağı kaldırımlar araba park ile dolu insanlar yoldan yürüyorlar oraya dikkat ederim.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,56
Şirin baba


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.