Kapatılmayan Boru Hattı Tehlike Saçıyor

Kapatılmayan Boru Hattı Tehlike Saçıyor

Geçen yıl iki sefer ihalesi yapılıp yapımı başlayan Botaş boru hattı köy halkını çileden çıkarttı boru hattının geçtiği köylerde yapım işini alan yüklenici firma ve mütahit firma bir türlü işi  bitirip üzerini kapatamadı bu durum bölge halkını zor durumda ve tedirgin ediyor.

 

Geçen yıl iki sefer ihalesi yapılıp yapımı başlayan botaş boru hattının geçtiği köylerde yapım işini alan yüklenici firma ve mütahit firma kazılan boru hattında bir çok yerde su birikintisi olup hayvanlarının telef olmasından ve ekinlerinin ve meralarına zarar verdiklerini ve tarla sahipleri ürünlerine zarar verdiklerinden şikayetçi olan vatandaşlar konuyu muhtarlarının vasıtası ile yetkililere ulaştırdıklarını fakat yetkililerin konuya hassasiyet göstermeyip bu sorunları ile ilgilenmediklerini bu konu kendilerini mağdur ve tedirgin ettiklerini ifade ediyorlar. Botaş boru hattı Gümüşova cumayeri sınırırda bulunan pakmaya fabrikasının arkasında bulunan köyleri Cumayeri ilçesine bağlayan halk arasında eski yol tabiri edilen köy yolunda bulunan boru hattı çlışmalarında kazılan yolu ayalardır hiçö bir önlem alınmadan o şekil bırakılması ise bir kaza olması an meselesi kazılan boru hattının etrafında uyarıcı tabela ve şerit çekilmemesi halk tarafından tepkilere neden oluyor konuya ne botaş yetkilileri nede düzceyi yönetenlerin bu konu ile ilgili vurdumduymazlığı halkı çileden çıkartmasına neden oluyor.

 

Gümüşova Adaköy halkından Hakkı Çiftçi şikayettlerini şu şekil ifade etti. Çiftçi Çok önemli konuyu arz etmek istiyorum Adaköyde yaşıyoruz biz köy halkındanız ve bu hatlardan dolayı çok mağdur durumdayız köyün merasında köyün havanların merası, botaş boru hattı geçti buradan geçen seneden beri bu borular mezbelelik bir şekilde Devleti suistimal şekilde iki sefer ihale yaptılar alanın elinde kalıyor yok beton dökeceklermiş yok bilmem ne yapacaklarmış ,rezillik kepazelik geçen sene hayvan boğuldu burada busenede bir tane boğuluyor'du burada kurtardık avlusunu yaptık artık bu konudan yetkili mercilere şikayetimizi duyurmak istiyoruz,kime derdimizi ne dediysek önemsemiyor bu işleri köyde mera diye birşey kalmadı zaten mezbelelik oldu kaza kaza önüne gelen çakıl aldı rezil kepaze durumdayız bu durum ile ilgilenecek Valimi kaymakam mı ilgilenecek bizi bu durumdan kurtarmalarını rica ediyouz dedi.

Gümüşova Adaköy Sabahattin Uyar ise şikayetlerini şu şekilde belirtti. Uyar Hayvanlarımızı köyümüzün merasına koyuyoruz hayvanlar milletin mısırınna kaçıyor millete zarar veriyor  yeri geliyor bizimde canımız yanıyor bu insanlarıda düşünmek lazım  ama sonuçta bu mera bizim Devlet'de bizim yetkililere diyoruz ki bizm sesimizi duysunlar gelip baksınlar , doğalgaz hattı dediler kazdılar geçen seneden beri yapılmadı bu sene aynı şekil oldu kazılan yerleri bıraktılar ama ne işse kapatmadılar muhtarımızda elinden geldiğince mücadele ediyor yetkililer nedense bir türlü sesimizi duymuyor ifadelerine yer verdi .


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.