Koltuğa oturan Uyanık’tan büyüklere ibretlik istekler

Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yapılan temsili makam değişiminde valilik makamına İlkokul öğrencisi Birsen Uyanık oturdu. Makama oturur oturmaz Vali Dağlı’ya isteklerini sıralayan Uyanık, şehirdeki yeşil alanlardan okullara kitap desteğine kadar birçok isteğini sıraladı. Okullara kitap desteği ise hayata geçirilecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Vali Dr. Zülkif Dağlı, Valilik Makamını temsili olarak, Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokulu öğrencisi Birsen Uyanık’a devretti. Valilik Makamına gelen Birsen Uyanık'a, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Okul Müdürü ve Öğretmenler eşlik etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle temsili olarak Vali olan Birsen Uyanık, “Sizlerin huzurunuzda bu güzel vatanın ve dünyada tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ı bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları, tüm şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Ayrıca bu onurlu makamın gerçek sahibi Sayın Dr. Zülkif Dağlı Valimize, kendim ve ilimizdeki tüm çocuklarımız adına saygılarımı sunuyorum. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.” dileklerinde bulunarak tüm çocukların bayramını kutladı.

 

 Temsili olarak makama oturan Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokulu öğrencisi Birsen Uyanık yeşil olma özelliği ile övündüğümüz Düzce ilimizin yeşil alanlarının arttırılmasını, yeşil olan alanların ise koruma altına alınmasını, şelaleler ve yaylalarımızın temiz tutulmasını istiyorum. Çocuk oyun alanlarının çoğaltılmasını istiyorum. Okullara kitap bağışlanmasını, kütüphanesi olmayan okullara kütüphane yapılmasını istedi.

 

Okullara kitap kampanyası başlatılacak

Birsen Uyank’ın okullara kitap desteği isteğini ise Vali Zülkif Dağlı yerinde buldu. Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’e kampanya başlatılması için talimat veren Zülkif Dağlı, okullarda öğrencilerin okuyabileceği, okuma alışkanlığı kazandırmak için çalışma başlatılması talimatını verdi.

Valimiz Dr. Zülkif Dağlı ziyaretçilerine teşekkür ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı, Vali Zülkif Dağlı, günün anısına öğrencilerine hatıra fotoğrafı çektirdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
23.4.2019
09:27

Keşke BELEDİYE BAŞKANI DA BİZZAT KENDİSİ EŞLİK ETSEYDİ ÇOCUK BELEDİYE BAŞKANINA...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,48
Ahmet
22.4.2019
16:51

Geleceğin valilerini şimdiden tebrik ediyorum.Maaşallah kızımıza.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,54
Şenol Bilen
22.4.2019
14:42

Biraz köy okularına ilgi istiyoruz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,00
Mücahit


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.