Otizmli Öğrenciler Farkındalık Gününde Eğlendi

Otizm Farkındalık Günü’nde Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, günlerini göbek atarak kutladılar. Doyasıya eğlenen öğrencileri aileleri ve öğretmenleri yalnız bırakmadı.

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda düzenlenen programa okulu yaptıran hayırsever işadamı Hacı Hidayet Türkseven ile İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okulda eğitim gören öğrenciler, aileleri, öğretmenleri ile Düzce’de görev yapan kurum müdür ve yöneticileri katıldı. Okulun bahçesinde kurulan oyun parklarında gönüllerince öğretmenler eşliğinde oyunlar oynayan çocuklar ayrıca Düzce Belediyesi’nin kurduğu standa mısır ve şekerler yiyerek çalan müziklere de göbek atarak eşlik ettiler.

Farkındalık günü dolayısıyla okuldaki etkinliklere katılan İl Milli Eğiğtim Müdürü Murat Yiğit; “Hacı Hidayet Türkseven Özel eğitim ve uygulama okulumuz yeni açılmıştı. Bu sene Dünya Otizm Farkındalık Gününü bu okulumuzda kutluyoruz. Bu okulumuzun öğrencilerin sosyal aktivitelerini yapabilecekleri sosyal alanı ise halen inşaat halinde. Yakında orasını da faaliyete geçireceğiz. Böylece bundan sonraki faaliyetlerimizi, burada daha güzel ortamda kutlayacağız” dedi.

Yapılan farkındalık gününde ayrıca Sağlık İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Başkanlığı kurdukları standlarda ebru yaparak çocukların yüzlerini boyadılar. Özel öğrencilere diş fırçası ve macunundan oluşan hediye paketleri verdiler. Delta Alfa Çorap Fabrikası da özel çocukları unutmadı. Okuldaki etkinliklere katılan Düzce İşçi Derneği ve Delta Alfa Çorap Fabrikası işçileri de farkındalık gününü kutlamak için Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmen ve öğrencilerine çiçek ve çeşitli hediyeler verdiler.   


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.