Kadına yönelik şiddet masaya yatırıldı

Kadına yönelik şiddet masaya yatırıldı

Kadına yönelik şiddet masaya yatırıldı

Düzce Barosu tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları kapsamında “Toplumsal Cinsiyet ve Hukuk” konulu atölye çalışması gerçekleştirildi

Düzce Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi ile Kadın Dayanışma Vakfı işbirliği çerçevesinde yapılan atölye çalışmasında “Kadınların, Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık Alanında Mevcut Genel ve Uzman Destek Hizmetleri Hakkında Bilgi Alma ve Bu Hizmetlere Erişme Haklarının Güçlendirilmesi” projesi kapsamında, kadına yönelik şiddetle mücadelede kadın dayanışmasını büyütmek amacıyla “Toplumsal Cinsiyet ve Hukuk” konusu ele alındı. Kadın Dayanışma Vakfı eğitmenlerince düzenlenen programın ilk iki gününde katılımcı avukatlara yönelik “Toplumsal Cinsiyet ve Hukuk”, “Hukuk ve Ceza Yargılamaları”, “Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddete Maruz Kalan Kadınlarla Görüşme Teknikleri” konularında eğitim verildi. Çalışmanın son gününde ise sivil toplum örgütleri ile ortak toplantı düzenlendi. Düzce Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Ulviye Dikmen ve TOBB Düzce Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz’ün katıldığı toplantıda Düzce’de kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve bundan sonra yapılacak çalışmalarda işbirliği konularında görüş alışverişi sağlandı. 
 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.