81 ilden 81 değişik bayrak sergilendi

Düzce Namık Kemal İlkokulu tarafından “81 İlde Şanlı Bayrağım” projesi kapsamında düzenlenen sergide 81 ilden gelen ve geldiği ilin özelliği olan malzemelerle yapılan bayraklar sergilendi. Sergi büyük ilgi gördü. 


Namık Kemal İlkokulu tarafından 81 ilde şanlı bayrağım projesi kapsamında Türk Bayrağı sergisi düzenlendi. Sergide 81 ilden gelen ve o ilde ön plana çıkan malzemelerden yapılan bayraklar sergilendi. Rize’den gelen bayrak taze çay yaprakları ile yapılırken, Erzurum’dan gelen bayrak ise kadayıftan yapıldı. Oldukça ilgi çeken sergiyi gezen vatandaşlar öncelikle kendi memleketlerinden gelen bayrakları aradılar. 


Sergi hakkında bilgiler veren Namık Kemal İlkokulu Müdürü Ali Kemal Ardıç, “Projemiz 81 ilde şanlı bayrağım projesi. Bu proje kapsamında Türkiye’nin 81 ilinden gelen bayrakları sergilemeye başladık.

Türkiye’nin 81 ilinden gelen bayraklar o illere özgü malzemelerle yapılarak bize gönderildi ve burada sergiliyoruz. Bizde sonrada Sakarya, Yozgat Erzurum, Kayseri gibi illerde sırayla sergilenmeye devam edecek. Her ziyaretçi kendi ilinden gelen bayrağı arıyor. Çok değişik çalışmalar var. Örneğin Erzurum’un kadayıf çalışması olsun, Ordu’nun fındığı, Kilis’in zeytin çekirdeği gibi çalışmalar var. Çok dikkat çekiyor. Güzel tepkiler aldık. Sergimiz iki gün boyunca açık olacak. Herkesi bekliyoruz” dedi.


Düzce şehir merkezinde bulunan AVM’de halka açılan sergi 2 gün boyunca gezilebilecek. Ayrıca sergiyi gezenlere de Türk Bayrağı rozeti hediye edilecek. 

HABER-KAMERA: Tezcan SOLMAZ


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.