Esnaf elektriksiz pazara uyandı

İnsanların evde olduğu, bazı esnafların ise ekmek parası kazanabilmek için dükkan açtıkları Pazar günü yine bir SEDAŞ klasiği yaşandı. Pazar sabahı esnaflar, elektriksiz güne kepenk açtı.

En olmaması gereken zamanlarda Düzce’de elektriklerin kesilmesi bu defa da Pazar sabahına denk geldi. SEDAŞ’ın Düzce’de plansızca yaptığı çalışmalar nedeniyle zaman zaman hiç olmaması gereken zaman dilimlerinde elektriklerin kesilmesi vatandaşları isyan ettirdi. Pazar sabahı kesilen elektrikler nedeniyle özellikle esnaflar zor anlar yaşadı. Dükkanlarında elektrikleri kesilen esnaflar, dükkan önlerine çıkarak elektriklerin gelmesini bekledi. Bozulmaya müsait gıda ürünleri satan esnaflarda elektriklerin bir an önce gelmesi için dua etti. Bazı esnaflar ise elektriklerin kesilmesine karşın dükkanlarına gelen müşterilerine cep telefonu ışığı ile yardımcı olmaya çalıştı. Bazı mağazaların ise elektrik kesintisi nedeniyle alarmları çaldı.

Bir esnaf; “Düzce’de zaman zaman elektrikler kesiliyor. Bizlerde mağdur oluyoruz. Cep telefonu ışıklarını kullanarak gelen müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. 

Her Pazar aynı sıkıntının yaşandığı Düzce’de SEDAŞ’ın neden planlı programlı çalışmadığı, en olamayacak zamanlarda Türkiye’nin birçok şehrinde enerji verilmesi düzene girmişken Düzce’de halen düzensiz enerji verildiği ise bir türlü anlaşılamıyor.

Elektrik faturalarının okunması ve yatırılmayan faturaların tahsilinde düzenli olan SEDAŞ’ın insanların evlerinde olduğu zamanlarda, soğuk kış günlerinde ya da insanların en çok elektriğe ihtiyacı olduğu zamanlarda Düzce’de kesilmesine vatandaşlar bir türlü anlam veremiyor. 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.