Artık trend mağazalar yerine 2. elciler

Artık trend mağazalar yerine 2. elciler

Alım gücünün düşmesi 2.el eşya satıcılarına yaradı. Tasarruf etmek isteyenler 2. el eşya mağazalarının yolunu tutuyor.

Seçimler öncesinde başlayan ve halen devam eden ekonomik sıkıntılar ve alım gücünün azalması 2. el eşya mağazalarına yaradı. Mağazalarda oldukça pahalı ürünlere yüzlerce, binlerce lira vermek istenmeyen Düzceliler ve özellikle yabancı uyruklu vatandaşlar, aradıkları eşyaları bulabilmek için 2. el giyim eşyalarının satıldığı mağazaların yolunu tutuyor.

Bu durum ise daha önce inşaat işçilerinin vazgeçilmez adreslerinden olan ancak kriz nedeniyle duran inşaatlarda işçi kaylınca işleri durma noktasına gelen 2. el eşya mağazası sahiplerinin yüzünü güldürüyor. 2. El giyim eşyaları satan Nazmi Akçakoca, alım gücünün azalmasıyla birlikte en çok yabancı uyruklu vatandaşların ve ev hanımlarının mağazaya geldiğini ifade etti. Nazmi Akçakoca; “İnsanların alım gücündeki azalma bizim işlerimizin artmasına neden oldu. Mağazalarda binlerce alınan eşyalar bizim mağazalarımızda 5-10 TL’ye alınabiliyor. Çok ünlü markaların 2. elleri bizde de var” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.