Ziraat Bankası'ndan Ayakkabı Üreticisine Yeni Kredi

Ziraat Bankası'ndan Ayakkabı Üreticisine Yeni Kredi

Ziraat Bankası, Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi'ni hayata geçirdi. Ayakkabı sektörü ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor. Türkiye'nin en ünlü ayakkabı firmaları teker teker konkordato sürecine girmişti. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz da geçtiğimiz aylarda Düzceli ayakkabı üreticilerinin sorunlarını dinleyerek Her zamann esnafımızın  yanındayız” ifadelerinde bulunmuştu.

Ziraat Bankası, “Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi”  ürünü hayata geçirdi. Ayakkabı sektörü ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor.

Bankadan konu hakkında yapılan açıklamada, “Sektörde yer alan imalatçı firmalara istihdamın devamını sağlamak üzere mevcut çalışan başına 50.000 TL'ye kadar, ilave istihdam taahhüdünde bulunması durumunda ise, ilave istihdam başına 150.000 TL'ye kadar 12 ay anapara ödemesiz, azami 60 aya kadar vadeli, düşük maliyetli, Hazine Destekli KGF Kefaletiyle, sektöre özel İstihdam Odaklı İşletme Kredisi, toptan ve/veya perakende ticari faaliyette bulunan firmalara ise Ziraat Bankası'nın anlaşmalı imalatçı firmalarından yaptıkları mal alımlarında kullanılmak üzere 9 aya kadar anapara ödemesiz, 24 aya kadar vadeli Mal Alımına Yönelik İşletme Kredisi kullanma imkanı sağlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde Düzceli ayakkabı üreticilerinin sorunlarına kulak veren MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, üreticilerle bir araya gelerek sorunlarının çözümü noktasında çalışma yapacaklarını dile getirmişti.

Ziraat Bankası tarafından ayakkabı üreticilerine sağlanan bu imkan sonrası ayakkabı üreticilerinin mali sıkıntılarına bir nebze olsun destek olacağı ön görülüyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
19.01.2020
15:08

Sayın Vekilim YHT'ini İP partisine kaptırdık, sizden Düzce'ye Havaalanı bekliyoruz. Gaziantep Caddesi konum olarak uygun.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,72
Murat
19.01.2020
14:58

Timur bey, yol ihalesine girecez fakat ekonomik sebeplerden giremiyoruz. Vekilimize bizim adımıza rica edermisiniz IMF Başkanı Kristalina Georgieva görüşse bize düşük faizli kredi ayarlasa.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,57
Otobüscü
19.01.2020
14:51

Lütfen ciddi haberler yapalım. Yok yapmayacaksanız lütfen vekilimize iletin tuveletci esnafı olarak zordayız.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,16
Resul Taştan
19.01.2020
14:46

Harika bir haber tebrikler. Ümit Bey Ekonomi Bakanı, Timur Erdem de Bakan Yardımcısı yapılmalı. Ülkeyi bu ikili düzeltir.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,61
Düzceli
19.01.2020
14:38

Komik haber olmuş gerçekten. Bizede kredi lazım size yazsak yardımcı olurmusunuz.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Ferit


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.