Yurtdışı İş Gezilerine Destek

Yurtdışı İş Gezilerine Destek

Yurtdışı İş Gezilerine Destek

İşadamları yurtdışı gezilerinde destek alabilecekler. Destek paketi ile ilgili olarak Düzce Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) üyelerinin yurtdışı gezilerinde alabilecekleri desteğe yönelik açıklama yayınlandı.

İşadamlarının yurtdışı pazarlara açılma konusunda desteklemeyi amaçlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile KOSGEB arasında işbirliği sağlandı. Bu gelişme ile birlikte iş insanları artık işlerini yurtdışı pazarlara açmak için gidecekleri yurtdışı gezilerinde desteklenecekler. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası da bu gelişmenin ardından açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ’lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirmiştir.

Bu destekle; KOBİ’lerimiz kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulmuş; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir.

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ’lerimiz; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanmaktadırlar.Konu ile ilgili detaylı bilgiye KOBİ Bilgi Sitesi’nden (http://www.kobi.org.tr ), desteğe ilişkin rehberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz” ifadelerine yer verildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.