TMO Fındık Alım Tarihini Açıkladı

TMO Fındık Alım Tarihini Açıkladı

Geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TMO tarafından fındık destek alımlarının geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da devam edeceğiniz açıkladı.

Açıklamanın ardından gözler TMO’ya çevrildi ve üreticilerin aklındaki yeni soru alımların hangi tarihten itibaren başlanacağı şeklindeydi. TMO tarafından yapılan açıklamada: ”

“Kurumumuzun iştigal alanına giren ve Karadeniz Bölgemizin başlıca gelir kaynaklarından olan fındığın alım fiyatları, fındık hasadının başlamasına sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklandı.
Kurumumuza hasat dönemi başlamadan fındık alımı için görev verme kararı aldıklarını söyleyen ERDOĞAN; “Yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık içi taban fiyatı 17 TL, levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16,50 TL olarak belirlendi. Buna kilogram balına yaklaşık 2 TL olan mazot ve gübre desteği ile alan bazlı destek de eklenecek. Böylece fiyatlar 19 TL ve 18,50 TL seviyesine gelecek.” dedi.

Alımlara Kurban bayramı sonunda başlanılması planlanırken üreticilerimiz randevularını; “http://www.tmo.gov.tr“ ve “http://randevu.tmo.gov.tr” adreslerinden ya da TMO işyerlerine müracaat ederek alabileceklerdir.

Ayrıca üreticilerimiz fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve sorunlarını 0312 416 34 10 (8 hat) numaralı telefona iletebilecektir. TMO tarafından yapılacak olan 2019 yılı fındık alımı başta Karadenizli üreticilerimiz olmak üzere; tüm milletimize hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.”
şeklinde ifade edildi. 15.08.2019 Kurban Bayramının son günü olması nedeniyle, bu tarihten itibaren randevu alınabilecek. Baktığımızda henüz fındık için randevu alımının başlanılmadığı dikkatimizi çektiği ve önümüzdeki hafta başı itibariyle randevu alımına başlanacağını tahmin ediyoruz.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
30.07.2019
18:15

Tmo alımlara 01.09.2019 tarihinde başlamalı ve bütün alım merkezlerine iki ekip koyarak alımlara hız kazandırmalı ayrıca alım ekiplerindeki randıman ekiplerinin findık bölgelerinden olması gerekir fındiğı taniyan bilen memurların randıman yapması üreticiler ile alım memurları arasinda tartışmalara sebep olmaması için daha doğru olacağını düşünüyorum.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,04
Yaşar hamza


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.