Kuşlara mezar olan ağlar imha edildi

Efteni Gölü Yaban hayatı Geliştirme sahasında kaçak avcılar tarafından göle kurulan vfe denetimler sırasında ele geçirilen ağlar Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi.

Düzce Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kaçak acılıkla gece gündüz mücadele bütün hızıyla devam ediyor. Hem karada hem de dere ve göllerde denetim yapan ekipler özellikle hayvanların yavrulama dönemlerinde denetim ve uygulamalara hız veriyor. Bu kapsamda Balıkların yumurtlama ve yavrulama dönemine girildiği bugünlerde Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme sahası içinde kalan gölde kaçak avcılar tarafından göle bırakılan balık ağlarını, ekipler toplamıştı. Yakalanan ağlarda ise balıklar değil ama gölden beslenen kuşlar çıkmıştı. Yürekleri sızlatan bu görüntülerin ardından Düzce Doğa Koruma ve Milli parkalr Şubesi ekipleri gölde yakalanan 11 adet ağı imha etti. Uç uca bağlandığında 1 buçuk kilometreyi geçen ağları imha etmek isteyen ekipler, o uzunluktaki ağları imha etmek için uzun süre uğraştılar.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.