Rektör Adaylarında Öne Çıkan İsimler

Rektör Adaylarında Öne Çıkan İsimler

Düzce Üniversitesi Rektör adayları kervanına bir isim daha katıldı. Düzceliler tarafından rektör olması için kampanyalar başlatılan  Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a bir isim daha rakip oldu. Bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşım, kafaları karıştırdı.

Düzce Üniversitesi’nde rektörlük seçimleri için atmosfer iyice ısındı. Aralarında Prof. Dr. Recep Özmerdivenli’nin de bulunduğu birçok isim, Düzce Üniversitesi’nin son 4 yılda önemli, başarılar yakalamasının ardından üniversite rektörü olmak için YÖK’e başvurularını yaptı. Ancak bu isimler içinde  Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ismi Düzceliler tarafından yoğun ilgi görürken, Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın rektör olarak seçilmesi için il genelinde kampanyalar başlatıldı. Ancak, YÖK’e başvuru yapan Prof. Dr. Adem Esen'in de Recep Özmerdivenli gibi kuvvetli bir aday olduğu iddia edildi.

 

Bir sürpriz isim daha çıktı

Düzce, Düzce Üniversitesi Rektörlük seçimlerine kilitlenirken bir sosyal medya hesabından paylaşılan isim akılları karıştırdı. Konya’nın Selçuklu İlçesi AK Parti eski Belediye Başkanı olarak 2 dönem başkanlık yapan Prof. Dr. Adem Esen’in Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’ne başvuru yaptığını açıklandı.

 

Prof. Dr. Recep Özmerdivenli 

Daha önce Düzce Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Recep Özmerdivenli’de ” rektör olması kuvvetli adaylardan biri olarak yorumlandı.Recep Özmerdivenli’nin, özellikle MHP genel merkezi tarafından desteklendiği biliniyor. Bazı üniversitelere MHP’nin referans olduğu isimlerin atandığı dikkate alınırsa, Özmerdivenli’nin Düzce Üniversitesi’ne rektör olma ihtimalinin varlığından söz edilebilir.İddiaya göre MHP Genel Merkezinin istediğ 4 ilden birisi Düzce.

 

Prof Dr Nigar Demircan Çakar

Düzceli olan ve rektör olduktan sonra başta resmi kurumlar olmak üzere STK’larla üniversitenin barışmasını sağlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yeniden rektör olması için birçok kampanya başlatıldı. Düzce Üniversitesi’nin mevcut rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 4 yıl başarıyla görev yaptı, ikinci bir 4 yıl için aday oldu ve atanmayı bekliyor.Çakar’ın yeniden rektör olarak atanması sürpriz olmayacak. Atanmaması ya da atamasının gecikmesi büyük sürpriz olur.Düzcelilerin kampanyalarına karşın, YÖK ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği karar büyük merakla bekleniyor.

 

Prof. Dr. Adem Esen Kimdir?

2 dönem Konya’nın Selçuklu İlçesi AK Parti Belediye Başkanlığı yapan Prof. Dr. Esen, Sabahattin Zaim Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü’nü de yaptı. İSKİ Yönetim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Adem Esen aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor.Adem Esen'inde Düzce Üniversitesi Rektörlüğ için kuvvetli bir aday olduğu da kulislerde konuşulmaya başladı.Şimdi tüm Düzce 15 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı yeni rektörü atayacak mı kimi atayacak bu konuyu konuşuyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
15.05.2019
09:47

Yönetmelik gereği en az 6 aday olmadan seçim yapılmıyor. " bir aday daha" şeklinde haber yapmak yerine, zorunlu aday sayısı tamamlanıyor şeklinde yazmak gerekir bence. Ayrıca, saraya en yakın olan atanır. Gerisi ayrıntı.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,96
Aydın.
14.05.2019
23:58

Inşallah nigar demircan cakar olur

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,43
Misafir
13.05.2019
12:42

RECEP ÖZMERDİVENLİ YAKIŞIR ÜNVERSİTEYE ÇOK EMEĞİ GEÇMİŞTİR

Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,24
ZEKİ
13.05.2019
12:01

ne alaka kardeşim.düzceli olmayan rektör istemiyoruz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,38
can
13.05.2019
11:28

nerden bulyonuz bu nları asnlamıypom ne alaka bu adan Düzce ye

Katılıyorum   Katılmıyorum
%44,07
olmaz olmaz


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.