Bakan Varank Tost yemeye Düzce’ye geldi

Bakan Varank Tost yemeye Düzce’ye geldi

Düzceli tostçu Gökan Özcan, sosyal medya üzerinden tost yapılış videoları paylaşmasının ardından yıllar önce fenomen oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün Düzce’ye instagramda 1.5 yıl önce takip etmeye başladığı Tostçu Gökan’ın tostunu yemek için Düzce’ye geldi.  Sürpriz ziyaretin asıl konusu tost yemek olması dikkatlerden kaçmadı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün Düzce’ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmiş, Belediye Başkanı Faruk Özlü’yü makamında ziyaret etmişti. Bakan Varank’ın Düzce’ye asıl geliş nedeni ise belli oldu. Sosyal Medya Fenomeni olan Gaziantep Caddesi’nde ki işletmesi ile ünlenen Tostçu Gökan Özcan’ın tostunu yemek için Düzce’ye geldiği öğrenildi. İzmit’te ki şubede olduğu için Bakan Mustafa Varank’ı ağırlayamayan Tostçu Gökan, tekrar Düzce’ye gelirse Bakan Varank’a özel tost yapmak istediğini açıkladı. 

 

İnstagramdan 1.5 yıldır takip ediyormuş

Tostçu Gökan Özcan’ın yaptığı açıklamada, Bakan Varank’ın kendisini 1.5 yıldır takip ettiğini, Düzce’den geçerken tostumuzu yemek istediğini söylediği açıklamasında: ‘  İnstagramdaki hesabımı takip ediyormuş. 1.5 yıldır. Yolu bu tarafa düştüğü zaman bir tost yiyelim demiş tostçu gökanın oraya tabi bundan kimsenin haberi olmadan yapması Düzce’yi çok şaşırttı. Düzce’ye gelmesi kimseye haber vermeden gelmesi şaşırttı. Ona ben tost yapsaydım güzel olacaktı. Kısmet değilmiş. Beni sormuş kendisine selam söyleyin demiş. Gönül isterdiki onunla birlikte oturup sohbet etmek. Güzel bir tost yapmaktı. Double Gökan Abi tost yemiş bu arada. Çok beğenmiş. Demişki videolardakilerden bile daha lezzetli imiş. Bu zaten çok güzel bir şey memnun kalması çok özel bir şey. Bizide çok sevindirdi. Düzce gibi bir yerde tostçuluğu duyurabilmek. Bakanımıza bunu izletmek ve bunu görmesini sağlamak ve Düzce’ye sırf tost yemek için gelmesi bile çok güzel bir şey. Bu benim için çok güzel bir olaydı.sadece ben yoktum’ dedi. 

 

Özcan: Personel sonradan kim olduğunu anlamış

Türkiye’nin dört bir yanından Düzce’ye gelenler olduğunu ve bu kişilere konum atarak Antep Caddesi başındaki dükkanına davet ettiğini dile getiren Tostçu Gökan Özcan; ‘ Normalde sadece telefonda sadece konum atılması istenmiş bakan beyin yanındaki kişiler. Hiç söylememişler. Hiçbir bilgi vermemişler. Bize konum atın biz oraya geleceğiz demişler. Bizde çünkü dışarıdan gelen insanlar çok oluyorlar. Bizden bir çok kişi konum istiyor. Tüm vatandaşlarımıza atıldığı gibi onada konum atıldı. İçeriye girdiği zamanda çalışanlar felan içeride müşteriler felan olduğunda da kim olduğunu anlamamışlar. Sonradan bakanımız olduğunu anlamışlar. İlgilenmeye başlamışlar daha sonra beni sormuş. Beni 2-3 sefer arıyorlar. Ben izmitteki şubede olunca duymadım telefonu. Duymuş olsaydım bile belki telefonla konuşma fırsatım olacaktı. İzmit yakın olmadığı için gelmek isterdim. Arkadaşlarla konuştum. Tostumuzdan çok memnun kalmış. Görenler etraftaki esnaflar gelip yanında merhabalaşmışlar’ şeklinde konuştu. 

 

Tostçu Gökan Özcan: ‘Mesaj attım, ‘Nasipse tanışacağız’ dedi’

Olayı öğrendiğinde ilk etapta şaşırdığını dile getiren Gökan Özcan, Namı Diğer Tostçu Gökan Abi: 'Dün kendisine mesaj attım dedim ki kusura bakmayın ben yoktum gelmişsiniz ayağınıza sağlık memnun kalmışsınızdır inşallah diye mesaj attım. Bununla alakalı dün bana dönüş yaptı. Bana kısmet nasiptir inşallah seninle tanışmak diye yazdı. Buda çok güzel bir şey benim için. Sonra düşündüm kendimce acaba tekrar bir araya gelip ona güzel bir tost olayım olur mu diye düşündüm. Bende nasip diyorum. Benim ona ulaşmam zor. Onun tekrar yol üzerinden geçipte gelme olayı olabilir. Tabiî ki isterim yani buradan gelipte ona tost yapmam beni sevindirir hemde bakanımızı sevindirir. Görmüş duymuş gelmiş.’ Dedi. 

Düzce’nin adını her yerde duyurmaya çalışıyorum 

Düzce gibi küçük bir şehrin tanıtımını en iyi şekilde yaptığını dile getiren Gökan Özcan: ‘ Düzce adına dışarıdan gelen her yerden gelen insanlar var. Herkese teşekkür ediyorum. Düzce gibi bir yerde Düzce’nin ismini insanlara duyurabilmek, Düzcemizi tanıtmaya çalışıyorum. Düzce’mize hiç gelmemiş insan Düzce’ye sadece tost yemeye geliyor. Bunun adına herkese teşekkür ediyorum. Bakanımızda geldi. Birkaç tane daha ünlü geldi buraya. Bu güzel bir şey. Düzce için güzel bir şey. Yaptığımız işten gurur duyuyorum. Bırakın Türkiye’yi Dünya’dan güzel mesajlar alıyorum. Bunun yanı sıra Bakanımızın buraya gelmesi en güzeliydi. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. ‘ dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
18.07.2019
08:57

"Felan" nedir?

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,69
Aa
18.07.2019
07:45

başka işniz yokmu

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,45
ng


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.