Metin: Bakanlığın Aldığı Kararı Destekliyoruz

Metin: Bakanlığın Aldığı Kararı Destekliyoruz

Düzce Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ayhan Metin, İçişleri Bakanlığı tarafından bazı belediyeler için alınan kararları desteklerini açıkladı. Metin: ‘ Sinek ile uğraşmaktansa bataklığı kurutmak doğrudur’ dedi.

 

Düzce Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ayhan Metin; Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen ve seçildiği günden beri Terör Örgütü ile arasına mesafe koymayan belediyelerin İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum kararını desteklerini açıkladı.

Metin şöyle devam etti: ‘  31 Mart Yerel Seçimlerinde Mardin, Diyarbakır, Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş, seçildiği günden beri Terör Örgütü ile arasına mesafe koymayarak, onların propagandasını yapan, terörü sevdirici tavır ve davranışlarından vazgeçmeyen, talimatları direk kandilden alarak terör örgütüne destek veren, şehit yakınlarını da işten çıkaran kişiler Türkiye Cumhuriyeti Belediyelerinde Belediye Başkanlığı yapamaz. İçişleri Bakanlığımızın bu Belediyeler ile ilgili almış olduğu kayyum kararı Şehit aileleri ve Gazilerimizi memnun etmiş desteklerini kazanmıştır. Sinek ile uğraşmaktansa bataklığı kurutmak daha doğrudur. Terör örgütünün siyasi uzantılarından Belediye Başkanı seçilen tüm bölgelerde kayyum ataması daha uygun olacaktır. Ayrıca kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş Ekrem İmamoğlu’nun, Teröre ve Terör Örgütüne destek veren Selahattin Demirtaş’a eşini ziyarete göndermesi, Kayyum atanan Belediyelerin durumları ile ilgili Sosyal medyada paylaştığı fikirleri kendisinin de aynı düşünceye dâhil olduğunu göstermekte ve bizlerin de tepkisini çekmektedir. Biz Şehit aileleri ve Gazilerin halkın iradesiyle seçilen kişilere duyacağımız saygının tek şartı “Yıllardır Milletimize zarar veren, masum insanımızı katleden, Bebek Katili Terör Örgütüne olan mesafeleridir. Terör Örgütlerine mesafe koymayana, biz mesafe koyarız.’ Dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.