Genel Başkanlar masada temsilciler sosyal medyada savaşıyor

Genel Başkanlar masada temsilciler sosyal medyada savaşıyor

Kamu işçilerinin ve sendikalı memurların sözleşmeleri sendikaların arasını açtı. Sözleşme masasına oturan Memursen ile kamu emekçileri sendikası Kamusen arasındaki soğuk savaş, sosyal medyaya taşındı.
Memurlar için dönem toplu sözleşme zamanı geldi. Hükümet ile toplu sözleşmede yetkili sendika olan Memur Sen arasında devam eden görüşmeler Memur Sen Düzce İl Temsilciliği ile Kamu Emekçileri sendikaları Konfederasyonu Düzce İl Temsilciliği’nin arasında soğuk savaşın yaşanmasına neden oluyor. İki il temsilcisi de birbirini masada yalnız bırakmakla suçlarken soğuk savaş sosyal medya hesaplarına kadar taşındı. Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Ömer Faruk Çelebi; sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kamu-Sen’in toplu sözleşme yerine Memur-Sen’i batırmak için çalışma yaptığını iddia ederken Kamu-Sen İl Temsilcisi İsmail Şişman ise Ömer Faruk Çelebi’nin suçlamalarına; ”2 Saatlik iş bırakma yerine 2 saat sendikacılığı bıraksaydınız biz bu işi bitirmiştik” diyerek cevap verdi. 
Soğuk sendika savaşlarının yaşandığı sosyal medyada bu savaşı kimin kazanacağı ise merak konusu oldu.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.