Yürütmenin durdurulması kararına ret çıktı

Yürütmenin durdurulması kararına ret çıktı

İnönü Parkında bulunan tesislerin yıkılmasının ardından kiracı olan Cahit Aydın’ın yürütmenin durdurulması talebiyle Bolu İdare mahkemesine açtığı davanın kararını Ankara Bölge İdare Mahkemesi bozdu.

Düzce Belediyesi tarafından Düzce Valiliği İl İdare Kurulu Müdürlüğü’ne İnönü parkının yıkılması talebini onaylayarak 24 Nisan’da İnönü Parkı içinde bulunan işletmeler yıkılmıştı. Yapılan işlemlerin ardından, işletmelerin kiracısı Cahit Aydın ise yaşanan gelişmelerin ardından Bolu İdare Mahkemesine başvuruda bulunarak, yürütmenin durdurulması kararı aldırmıştı. Düzce Belediyesi Bolu İdari Mahkemesine itiraz etmiş Mahkeme Belediyeyi haklı bulmuştu.

Bunu üzerine müstecir Cahit Aydın bir üst mahkeme olan Ankara Bölge İdare Mahkemesine başvurmuş yürütmenin durdurulmasın alep etmiş,bu karara da Düzce Belediyesi itiraz etmişti. Son Olarak Ankara Bölge İdare Mahkemesi müstecirin itirazını reddetti.

Bu sebeple İnönü Parkı olayında Düzce Belediyesinin önünde hiç bir engel kalmamış oldu

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.