4 Ay Sonra Sorun Kalmayacak

Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürü Kenan Özen, değişen otobüs saat ve güzergahları ile ilgili eleştirileri yanıtladı. Yeni sisteminin birkaç ay içerisinde benimseneceğini kaydeden Özen, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ulaşımla alakalı hiç bir sorun kalmayacağının sözünü verdi.

Ara saatlerde yolcu sayısının çok düşük olduğunu ve belediyenin ağır faturalar ödediğini dile getiren Özen yeni uygulamadan geri adım atılmayacağının da altını çizdi.

Özen amaçlarının ana hatlardaki araç sayısını arttırmak, iç bölgelere çok fazla otobüs sokmadan Düzce’ye ulaşımı daha hızlı hale getirmek olduğunu vurguladı.

YOLCU KAPASİTESİ SÜREKLİ İNCELENİYOR

Yolcu kapasitesinin sürekli incelendiğini ve elde edilen veriler doğrultusunda yeni sistemin hazırlandığını belirten Özen “Otobüs hatları ile alakalı sürekli çalışma yapıyoruz. Yolcu kapasitemizi sürekli inceliyoruz. Özel bir firmamız da hat optimizasyonu çalışması yapıyor. Bizlerde buradan aldığımız verileri karşılaştırarak alabileceğimiz tedbirleri belirliyoruz. Ciddi anlamda zararlarımız var. Otobüsler ile alakalı ağır faturalar ödüyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden belediyeyi kara geçirmenin çabası içerisindeyiz” dedi.

YOĞUN SAATLERDE DEĞİŞİKLİK YOK

Kenan Özen, yoğunluğun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı söyleyerek “Gördük ki özellikle sabah ve akşam saatleri dışındaki binişlerimizde çok ciddi düşüş var. Yolcu sayısı çok az. Sabah ve Akşam saatleri için bir değişiklik yapmadık. Sabah ve akşam saatlerinde araçlarımız aynı güzergahlarda aynı saatte hizmet veriyor.  Fakat yolcu kapasitesinin az olduğu saatlerde yarım saatlik arayı 1 saate çıkarttık. Ana hatlarımızda Yeşiltepe’den Esentepe’den, Çamlıevler’den ve 5. Bölge’den yarım saatte bir araçlarımız geçiyor. Vatandaşlarımız kendi ara  bölgelerinde beklemek istemedikleri zaman yürüyüş yaparak çok rahat ana hatlardaki otobüslere binerek Düzce’ye gelebilirler.”

ASLA GERİ ADIM ATILMAYACAK

Uygulamadan asla geri adım atılmayacağını kaydeden Özen şöyle devam etti: “Ekiplerimizle gece gündüz çalışıyoruz. Eksiklerimizi tespit ediyoruz. Elbette ki hatalarımız olabilir. Örneğin sabah bir otobüsümüz kalkmadı ve gerekli cezai işlem uygulandı. Ben vatandaşlarımın yanındayım. Ama şunu da bilsinler ki saat 08.30’dan sonra neredeyse hiç yolcu yok. Bazı vatandaşlarımızın tepkilerini saygıyla karşılıyorum. Şikayetçi olanlar ile de bire bir gidip görüşmeye çalışıyorum. Bu uygulamadan geri adım atılmayacak. Bu konuda vatandaşlarımızdan destek bekliyorum. İnsanlar henüz saatleri tam olarak bilmedikleri için, sistem yeni olduğu için bazı tepkiler gelebilir. Ancak 2 ay içerisinde yapmış olduğumuz özelleştirme ile tüm Türkiye’de uygulanan en iyi sistemi Düzce’de hayata geçirebileceğimize inanıyorum.”

AMAÇ DAHA HIZLI ULAŞIM

Özen amaçlarının ana hatlardaki araç sayısını arttırmak, iç bölgelere çok fazla otobüs sokmadan Düzce’ye ulaşımı daha hızlı hale getirmek olduğunu ifade ederek “Güzergahları değişen otobüsler de oldu. Örneğin bizim 54 nolu otobüsümüz iç bölgelere girer bağlantı yolundan ana hattan giderdi. 33 nolu otobüsümüz bütün Kalıcı Konutları dolaşırdı. Biz Nalbantoğlu hattından 33 nolu otobüsü çekerek ana hatta verdik. 33 ve 34 nolu otobüsler ana hattan gidecek. 54 nolu otobüsümüzü de Nalbantoğlu güzergahındaki yolcumuzu alsın diye saatte bir yönlendirdik. Bununla ilgili tepki aldık. Ancak incelemelerimiz sürüyor. İlerleyen dönemlerde ana hatlardaki araç sayısını arttırarak, iç bölgelere çok fazla araç sokmadan hızlı bir şekilde insanları Düzce’ye ulaştırmayı hedefliyoruz. İnsanlar şuanda 33 ve 34 nolu otobüslerin ulaşım güzergahını bilmedikleri için sıkıntı yaşıyorlar” diye konuştu.

İÇ HATLARDAKİ DEĞİŞİKLİK

İç hatlardaki değişiklik ile ilgili de bilgi veren Özen “İç hatlarımızda Kasım ayında ihalesi bitecek olan beyaz otobüsler var. Onların hatlarına ihale kapsamında çalıştıkları için çok müdahale etmedik. Ancak kendi hatlarımızda örneğin Sarayyeri, Beyciler, Metek Toki hatlarında insanları sabah sağlıklı bir şekilde çarşıya, akşam da evlerine ulaştırmak içi

n düzenlemeler yaptık.  Ara saatlerde yolcu kapasitesi çok düşük. Bu sebeple bu güzergahlarda yoğun saatlerde yarım saatte bir, ara saatlerde ile 1 saatte bir otobüsler geçecek” dedi.

BAKAN YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Kenan Özen “Bu sabah Kalıcı Konutlardaydım. Öğrencilerimizi de çok rahat getirdik. Yolcularımızı da çok rahat aktardık. Hiç bir sorun yaşamadık. Sadece otobüs boyutlarında ufak tefek hatalar oldu. Bunları da düzeltiyoruz. Ben ulaştırma müdürü değil Düzceli olarak çalışıyorum. Emin olun sistem çok daha iyi işleyecek. Bize tepki gösteriliyor ama uzun zamandan beri böyle bir revizyon yapılmamış. Bu sistem hem halkımızı mağdur etmeyecek hem de belediyeye önemli avantajlar sağlayacak. Sayın Bakanımız da arkamızda. Çalışmalarımızı takip ediyor” dedi.

1 OCAK’TAN İTİBAREN SORUN KALMAYACAK

Kenan Özen, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ulaşımla alakalı hiç bir sorun kalmayacağının sözünü vererek “Ben bir gün deneme yaptım. Kazıkoğlu’ndan otobüse bindim. Tam 35 dakika Kalıcı Konutların içerisinde dolaştım. Yeni düzenlemeler belli sıkıntılar doğuracaktır. Bir WhatsApp ihbar hattı kurdum. İnsanlar bizzat benim telefonuma bile ulaşabilecekler. Nerde bir eksiklik varsa gidereceğiz. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Düzce’de ulaşım ile alakalı hiçbir sorun kalmayacak. Ben bizzat söz veriyorum. Amacımız halkın layık olduğu hizmeti getirebilmek” şeklinde açıklama yaptı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
17.09.2019
21:48

Hmmm demek bir sonraki seçimde düzcede kaybedilen iller arasına girecek, bu müdüre basit bir kamu maliyesi kitabı alıp okumasını öneririz, bazı kamu hizmetlerinde karlılık aranmayacağını birisi bunlara söylesin yoksa ak partinin altını oyuyorlar. kasıtlı mı yapıyorlar acaba yoksa bu kadar acemi kararlar başka izahı yok sanki

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,86
isimsiz
13.09.2019
12:01

bu galericiler sitesi sanayi kooparatifi melenpark hattına otobüs ne zaman gelecek

Katılıyorum   Katılmıyorum
%72,34
galerici selami
13.09.2019
10:21

İlk önce bedava binenleri düzenleyin. Ben ce zararın nedenlerinden biri de bedava binenler.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,02
Mağdur
12.09.2019
15:40

Ben oglen 12 1bucuk arasida biniyorum yine otobusler dolu nasi boş boş olsada hizmet edemiyorsaniz birakin dunyanin neresinde var bole uygulama 40 50 bin insan yaşiyo mahalle dolu bu bolge adapazarina gitmiyoruz saette bir su faturasi alirken zarar ediyoruz diyomusunuz Allah aşkina bole yonetim olmaz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%43,69
14.09.2019
12.09.2019
13:03

çingene ağalık vermişler önce kendi babasını kesmiş...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,76
bir dost
11.09.2019
18:25

Saat 16:00 da çarşıdan dersaneden çıkan bir öğrenci demetevler mahallesine gidecek bir öğrenci 1 saat otobüs bekliyor olması sizce normal mi zincir marketler bile sizden iyi servis hizmeti veriyor hem de ücretsiz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,03
Ahmet
11.09.2019
13:31

Çocuk mu kandırıyorsunuz anlamış değiliz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%70,95
Orhan Yüksel
11.09.2019
13:25

Otobüs hizmeti, bir kamu görevidir, kar amacı güdülmez, yapamıyorsanız, halk otobüslerini devreye sokarsınız. Kalıcı konutlarda 30bind yakın insan yaşıyor, herkesin sizin gibi özel arabası yok, çocuklarımız dersaneye gidiyor, gece eve geliyorlar, gazıklar olsun.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,28
Sevda Batur
11.09.2019
09:51

Size verdiğimiz oyların karşılığı bu mu yütüyecekmişiz durağa seçim zamanı biz de iyi yürütürüz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,15
Konutlar mağdurları
11.09.2019
09:42

Oysaki sana bakanne umutlarla oy vermiştik bir Dursun Ay keleş İsmail Bayram kadar olamadın

Katılıyorum   Katılmıyorum
%42,11
Sukutu hayal
11.09.2019
09:40

Sokma akılla iş yürümez eski bakan bunubil halkı emapdur etme

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,16
Edki Düzceli
11.09.2019
09:23

Asla geri adım atılmayacak kararınıza desteğe neden ihtiyaç duyuyorsunuz ki?

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,28
Aa
11.09.2019
01:31

Sandıkta görürsünüz 20 bin kişinin yaşadığı yerde boyle saçma uygulamayı sanki koy otobüsü kaldırıyorsun

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,42
Rezalet
10.09.2019
21:48

Seni ulaştırma müdürü yapan kimse bunun hesabını halka o verecek saçma sapan sefer saatler yapmışsınız bu işi bilmiyorsanız bilen birisine verin saygılı olun seçim zamanı bu halk hesabını soracak bekleyinn. Düzce sizin gibilerle yürümez...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%61,46
İşçi
10.09.2019
21:48

Seni ulaştırma müdürü yapan kimse bunun hesabını halka o verecek saçma sapan sefer saatler yapmışsınız bu işi bilmiyorsanız bilen birisine verin saygılı olun seçim zamanı bu halk hesabını soracak bekleyinn. Düzce sizin gibilerle yürümez...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%40,78
İşçi
10.09.2019
20:50

Sayın müdüre sormak istiyorum: kamu kurumlarında mesai 17.30 da bitiyor, ama otobüsler 16.30, 17.00 bide 17.30 da var neden 18de otobüs yok hani yoğunluğa göre ayarlanmıştı. Saat 18 de yoğunluk yok mu.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,47
Vatandaş


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.