Düzceli Bisikletçilerden Anlamlı Yolculuk

Düzceli Bisikletçilerden Anlamlı Yolculuk

10 Kasım Atatürk’ün hayata gözlerini kapayışının yıldönümü dolayısıyla Anıtkabire gitmek isteyen Düzce Bisikletçiler Kulübü sporcusu bisikletçiler, Sabahın erke saatlerinde yola çıktı. İki gün pedal çevirecek olan Düzceli Bisikletçiler, 10 Kasım’da Ankara’da Anıtkabir’de olacaklar.

 İçlerinde Anıtkabir’i daha önce hiç görmemiş sporcularında bulunduğu 25 kişilik bisiklet kafilesi “Ataya Saygı ve Anma Turu” düzenledi. Tur kapsamında Düzce’den bisikletleriyle pedal basarak Ankara’ya gidecek olan bisikletçiler sabahın ilk saatlerinde hazırladıklarını tamamlayarak yola çıktı. Belediye Meydanından toplanan Düzce Bisikletçiler Kulübü sporcusu bisikletçiler, Akşama kadar pedal basarak Kızılcahamam’a ulaşmayı planlıyorlar.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Düzce Bisikletçiler Kulübü başkanı Selim Cicü; “3 Yıldır 10 Kasım’da Atatürk’ü Anıtkabir’de anmak için bisiklet turu düzenliyoruz. Bu sene biraz daha geniş kapsamlı yapalım istedik. Bununla ilgili olarak ta kulübümüzde henüz Anıtkabir’e hiç gitmemiş sporcularımız var. Hem onlar için hayatları boyunca unutamayacakları önemli bir tur yapmalarını sağlamak hem de atamıza saygıyı ön plana çıkartmak için bir tur düzenledik. Bugün Düzce’den pedal çevirerek Anıtkabir’e kadar gideceğiz. İlk hedefimiz 160 kilometre yapıp Kızılcahamam’a kadar varmak. Diğer günde kalan 81 kilometreyi yapıp 10 Kasım’da atamızın huzurunda olmayı planlıyoruz. Şu anda 26 kişiyiz. İnşallah seneye bu olayı daha da büyütüp Düzce’nin bu konuda önde olmasını sağlayacağız. Anıtkabiri hiç görmeyen 8-9 sporcumuz var. Onlara da güzel bir hatıra kalacak” dedi.

  Anıtkabiri daha önce hiç görmeyen ve ilk defa bisikleti ile pedal basarak gidecek olan sporculardan Ali Kurucu; “Sabahın ilk saatlerinde Anıtkabir’e yolculuğa başlamak üzereyiz. 10 Kasım Atamızı anma günümüzde Atamızı anmak adına Ankara’ya kadar pedal basacağız. Yaklaşık 240-250 kilometre arası bir kilometre yapacağız. Bu değerli günde herkesin orada olmasını sitiyoruz. Biz buradan 25 civarında bisikletli çıkacağız. Ben Anıtkabir’e ilk defa gidiyorum. Daha önce de hiç gitmedim. En sevdiğim bisikletimle gidiyorum. İkisi birlikte ayrı bir duygu. Çok mutluyum. Ankara’ya ve Anıtkabir’e ilk gidişim ve bu da bisikletle olacak. Çok güzel bir duygu herkese tavsiye ederim” dedi.

 

İlk defa Anıtkabir’e gidecek olan sporculardan Ebrar As ise; “Pazar günü 10 Kasım’da atamızı anmaya gidiyoruz. İlk defa Ankara’ya gidiyoruz ama bunun duygusu paha biçilmez.   Sözlere de pek dökemiyorum heyecandan. İlk gidişim ve bisikletle gidiyoruz. Çok değişik bir heyecan” diye konuştu.

 

Sabah saat 07.30’da yola çıkan Düzce Bisikletçikler Kulübü üyesi 26 bisikletli, Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı. (İHA)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.