Faruk Özlü'den Makam Aracı Ayarı

Faruk Özlü'den Makam Aracı Ayarı

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ilk tasarrufu Düzce Belediyesi bünyesinde bulunan araçlar üzerinde uyguladı.

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, seçim döneminde sık sık bahsettiği belediye imkanlarının tasarruflu ve en verimli şekilde kullanılması konusunda ilk çalışmasını yaptı. Görevi devralmasının ardından hızlı bir şekilde çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Özlü, ilk iş olarak belediye bünyesinde bulunan araçların tespitini yaparak hazırlanan raporları inceledi.

Yirmi müdürlük makamına ayrı ayrı tahsis edilen araçlar olduğunu belirleyen Başkan Özlü, tüm araçların ortak bir havuzda toplanması konusunda talimat verdi. Başkanlık makamına bağlı bulunan Garaj Amirliği yönetimi sorumluluğuna verilen araçlar hakkında açıklama yapan Başkan Özlü “her zaman söylediğimiz gibi; vatandaşın hakkı olan, yetimin, öksüzün hakkı olan hiçbir şey için müsamaha gösteremeyiz. Düzce Belediyesi’ni geliri, gideri belli olan bir kurum haline getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun için önceliğimiz tasarruf sağlayacağımız alanlara yönelmek olacak. Araç filomuz üzerinde yaptığımız incelemede her müdürlüğe tahsis edilmiş birer araç olduğunu gördük ve bu araçların mesai dışında özel olarak kullanıldığını tespit ettik. Kurmaylarımla birlikte konuyu değerlendirerek iş dışında araçların kullanılmaması kararı aldık. Yani müdürlerimiz ihtiyaç duydukları takdirde garajdan araç kullanabilecek, iş bitiminde ise araçlar yine garaja bırakılacak. Bu konuda kararlıyız, müsrif davranarak ne Düzce’ye ne de Düzceli kardeşlerimize hizmet edemeyiz. Kaynaklarımızı en uygun, en yüksek verimli şekilde nasıl olacaksa, öyle kullanacağız” şeklinde konuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
10.4.2019
13:43

Bakanımız ve Sayın Başkanımızı Tebrik ediyorum.."Devlet malı Deniz.Yemeyen ...."Düsturunu düzelttiği için Allah razı olsun.Artık umutluyum .Düzce çok güzel bir geleceğe gebe..Saygımla Başkan'ım..

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,70
Beyhan TENEKECİ
9.4.2019
15:48

Korumalara yazk oldu

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Can
9.4.2019
15:46

Sayn ozlü admsnz kelesin baxi akrabalari Camkoyunde finik artyodu

Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,92
esnaf
9.4.2019
15:32

yazık hemde çok yazık, devletin parasının nasıl heba edildiğini görüyoruz, her müdürün altında araba olacak diye bir şey yok, çok sıkışırsalar bir sürü zabıta aracı var onları

Katılıyorum   Katılmıyorum
%66,67
başkasına araç gerekmez


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.