Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Düzce'ye Gelecek

Adıgey Cumhurbaşkanı Düzce'ye Gelecek

Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Düzce'ye Gelecek

Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpil Murat ve heyeti 23-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Türkiye’de olacak.

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpil Murat’ı, 18-19 Şubat 2019 tarihlerinde Adıgey Cumhuriyeti’ne düzenlemiş olduğu ziyarette Kafkas İş adamları Derneği (KAFİAD) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile ortak bir program çerçevesinde Türkiye’ye davet etmişti.

Daveti kabul eden Cumhurbaşkanı Kumpil Murat ve beraberindeki üst düzey yöneticilerden oluşan heyet resmi temaslar için 23 Nisan 2019 tarihinde Ankara’ya gelecek. Bu kapsamda Ankara’da TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve  Çerkes milletvekillerinin yanı sıra Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği ile de görüşmeler yapılacak.

Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpıl Murat Düzceye 24 Nisan gecesi gelecek Düzce Girişinde Karşılanması beklenen Başkan -25 nisan Adıge Ulusal Bayrak Gününde  , resmi temaslarının ardından saat 11:00 De Düzce Ünviversitesi Cumhuriyet konferans salonunda ve 14:00 de Köprübaşı Ömerefendi köyünde  Halk ile buluşacak. 
 

KÜLTÜR ŞÖLENİ

Adıgey Cumhuriyeti’nin dünyaca ünlü dans ve müzik grupları Nalmes ve İslamey 26 Nisan Cuma akşamı İstanbul’da sahne alacaklar.

Kültür Şöleni Çerkes Kültür Evi Derneği tarafından Beylikdüzü ilçesinde gerçekleştirilecek.

 

ADIGEY FEDERAL CUMHURİYETİ

Adıgey Federal Cumhuriyeti Çerkeslerin Anavatanıdır. Türkiye ile Rusya’nın 2019 yılını Kültür ve Turizm yılı ilan etmesi dolayısıyla Adıgey Cumhuriyeti de Türkiye ile Rusya arasında bir köprü görevi üstleniyor.

Rusya Federasyonu’nun Karadeniz’e açılan ticari kapısı olan Adıgey, ticaret, turizm, sanayi, kültür ve eğitim alanlarında iş birliği fırsatları da sunuyor.

Yaklaşık 300 sene süren savaşların ardından 1864 Çerkes Soykırım ve Sürgünüyle topraklarından sürülen Çerkesler’in dünyada en fazla nüfusunun yaşadığı ülke Türkiye.

Türkiye Çerkesleri, sürüldükleri topraklarla ve anavatandaki akrabaları ile bağlarını hiç koparmadı ve geliştirmeye devam ediyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
22.4.2019
14:27

Dunyada bizleri temsil eden başkana gereken ilgi en coşkulu biçimde gösteril mesi gerekir haydi kaffed işbaşına

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Oğuz Acar(huaj)
21.4.2019
22:20

Çok güzel 155 yıl öncesi geldiğimiz diasporada ilk üst düzey ziyaret olması önemli bir hadise gerçekleşiyor. İnşiallah sorunsuz. Ziyaret olur.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,71
MAHMUT ATASEVEN
21.4.2019
21:53

Türkiyeye gelecek adigey cum. Başkanını özlemle bekliyoruz çok coşkulu günler yaşanacak türkiyeli soydaşları ile umarım sevgiyle karşılayalım kardeşlerimizi bağrımıza basalım sağlıklı ve huzurlu kalın

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,98
AYKUT KAP


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.