Hüdaver Gösterişli şoförler ile görüşünce tatlıya bağlandı

Sabah saatlerinde Aydınpınar, Gölormnı ve Gölyaka minibüsçüleri ile vatandaşların tepkisine neden olan İl Trafik Komisyonu kararının ardından Belediye Başkanı Hüdaver Gösterişli ile görüşen şoförler, sorunu çözdü. Vatandaşların ve şoförlerin mağduriyetini göz önüne alan Düzce Belediyesi minibüscülere gelecek trafik komisyonunda yeniden karar çıkana kadar girmelerine izin verdi.

Sabah saatlerinde krize neden olan Aydınpınar, Gölormanı ve Gölyaka minibüslerinin Aydınpınar Köyü yoluna girmelerine yolcu alma ve indirme yapmamaları yönünde alınan İl Trafik Komisyonu kararının ardından vatandaşlarında yoğun şikayetlerini göz önüne alan Düzce Belediyesi sorunu çözdü. Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli ile görüşen minibüs kooperatiflerinin yöneticileri ile şoförleri, şikayetlerini ve önerilerini dile getirince sorun tatlıya bağlandı. Şoförlerin yol üzerinde yolcu indirip bindirmelerine İl Trafik Komisyonunun gelecek defa yapılacak toplantısına kadar müsaade edildi. Ayrıca şoförlerin önerilerini de dinleyen Hüdaver Gösterişli, gelecek toplantıda bu önerileri de komisyona iletecek.

 

“zorluk çıkartmaya değil, insanların yüzlerini güldürmeye geldik”

Karar sonrası açıklama yapan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, her alınan kararın başlangıcında sıkıntılar olabileceğini, ancak konuşarak sorunların çözülebileceğini söyledi. Hüdaver Gösterişli; “Düzce’nin bir otogarı var biliyorsunuz. Buraya plan yapılırken Düzce’deki bütün minibüslerinin burada toplanacağı şekilde bir planlama yapılmış. Bu otogar içersinde ticari işletmelerde var malum. Buraların kiralaması yapılırken gelecek olan yolcu ve minibüsler dikkate alınarak bir uygulama yapılmış. Şu ana kadar Düzce’deki minibüsler tek merkezden hareket etmedi. Şehir kültüründe derli toplu bir toplanma merkezi, tek elden hareket merkezi olması gerekiyor. Netice itibarıyla biz bunu 31 Martta göreve geldikten sonra vatandaşlarında çok ciddi talepleri vardı. Biz bunların ışığı altında minibüslerin il trafik komisyonunda güzergahlarını belirledik. Bayramdan sonrada hayata geçirmek için karar almıştık. Şu an bununla ilgili çalışma yapıyoruz. Herkese tebliğ edildi. Her karar başlangıcında bazı sıkıntılar olabiliyor. Burada da bu sıkıntılar var. İnsanların alışkanlıklarını bırakması zor. Biz bazı kararlar alırken sadece minibüsçüleri değil bütün Düzce’nin menfaatlerini korumak zorundayız. Belli bir disiplin ve ciddiyetin olması da gerekiyor. Dolayısıyla bugün Aydınpınar ve Gölyaka’dan gelen minibüslerle ilgili problemlerimiz vardı. Bunları görüştük ve ortayol bulundu. Biz bazı tespitlerimizi söyledik, şoförlerin önerilerini de dikkate alarak Ortak noktada birleştik. Şimdi yapılacak ilk il trafik komisyonu toplantısında son şeklini vermiş olacağız. Böylece hem vatandaşımız mağdur olmayacak, hem de trafik akışlarını normal seyrinde devam ettireceğiz. Biz bu makamlara zorluk çıkartmaya değil, insanların yüzlerini güldürmeye geldik. Bu nedenle güzel sonuçlara gideceğiz inşallah. Minibüsçülerimiz, vatandaşımız bizlere yardımcı olacak, bizde onlara yardımcı olacağız” dedi.     


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
24.06.2019
21:49

Teşekkür ediyorum. Tam bir siyasetçi gibi davrandınız. Millete karşı iş yapılmaz. Lütfen komisyonlarda karar alırken şehir gerçeklerine kulak verin, şehirde transit uğranılacak ikinci ve üçüncü bir otogar olsa ne olur. Otogardan çıkan araçlar buralara uğrayarak giriş çıkış yapsınlar, vatandaş mağdur olmasın. Vatandaşla uğraşmazsanız sizi vezir yapar.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,31
Ahmet Bey


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.