Girişimcilik eğitimi açılsın kendi işimizi kuralım

Girişimcilik eğitimi açılsın kendi işimizi kuralım

Bebekliğinden beri tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve hayatını tekerlekli sandalyede devam ettiren Celaleddin Atalay, kimseye muhtaç olmadan yaşamak için kendi işini kurmak istiyor. Ancak engelliler için Düzce’de girişimcilik eğitimi olmayınca ne işini kurabiliyor ne de eğitim alabiliyor.

2 Yaşında geçirdiği rahatsızlık sonrasında tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve 43 yıldır hayatını tekerlekli sandalye üzerinde geçiren Celaleddin Atalay, iş bulamadığı için ve kendi işini kurmadığı için devletin verdiği engelli maaşı ile geçinmeye çalışıyor. İş bulabildiği takdirde çalışabileceğini ancak bulduğu işlerin ilçelerde olması nedeniyle gidip gelmekte zorlandığı için çalışmadığını anlatan Celaleddin Atalay, iş bulabildiği takdirde çalışacağını ifade ederek, İş arıyorum ancak bulamadım. İlçelerdeki fabrikalarda iş buldum oraya da yürüyemediğim için gidip gelmekte zorlandım. Kendi işimi kurmak istedim. Devlet bunun için yardım da ediyor ama engelli girişimci adayları için eğitimler Düzce’de yok. Büyük şehirlerde var oraya nasıl gidelim. Burada da açılmasını istiyorum. Ben ve benim gibiler böylece gelecek yardımlara yada devletin yardımlarına bakmadan kendi işimizi kurabilir buralarda evimize ekmek götürebiliriz” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.