En Yeşil 3. kentiz!

İstanbul’da bir araştırma firması Tarım ve Orman Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Hazine Müsteşarlığı ve İller Belediyelerinden edindiği bilgiler kapsamında Türkiye’nin en yeşil kentlerini belirledi. Bu kapsamda Düzce listeye 3. Sıradan girerek yeşil kentler sıralamasında iyi bir konumda yer aldı.

İlimiz Düzce Kültür, Eğitim, Güvenlik, Ekonomi, Yaşanabilirlik, Sağlık gibi bir çok ana dalda Türkiye genelinde hem ya son sıralarda ya da orta sıralarda yer alıyordu. Fakat bu sefer Düzce en yeşil kentler klasmanında listeye 3. Sıradan girerek ilki başardı. İstanbul’da bir araştırma firması tarafından 2 bakanlık, 1 teşkilat, 1 müsteşarlık ve 81 il belediyesinden edindiği bilgiler kapsamında Türkiye’nin en yeşil kentler haritasını çıkarttı. Haritaya göre Düzce Türkiye’nin en yeşil üçüncü kenti. Daha önce yapılan araştırmada Düzce bu listeye dördüncü sıradan girmişti. Trabzon, Ordu, Artvin, Bursa gibi illeri geride bırakan Düzce listeye üçüncü sıradan girmesi dikkatlerden kaçmadı. Ankara, Muğla, Aydın, Van gibi şehirler ise listenin son sıralarında yer alması dikkat çekti.

Yapılan araştırmaya göre Rize birinci, Giresun İkinci, Düzce Üçüncü, Ordu Dördüncü, Trabzon beşinci, Artvin Altıncı, Bursa yedinci, İzmir Sekizinci, Bolu dokuzuncu ve Karabük onuncu sırada yer aldı. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.