Düzce'deki Doktor Eksikliğini Meclise Taşıdı

Düzce'deki Doktor Eksikliğini Meclise Taşıd

Düzce’de kardiyoloji uzmanı doktor eksikliği tartışılıyor. Geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçiren bir vatandaşın, Bolu’ya yönlendirilirken yolda hayatını kaybetmesi üzerine CHP’li Tanal, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Düzce’de kardiyoloji uzmanı doktor eksikliği TBMM gündemine taşındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlaması talebiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçiren ancak uzman doktor olmadığı gerekçesiyle gerekli müdahaleler yapılmadan Bolu’ya yönlendirilen Tamer Hoşver’in yolda hayatını kaybettiğini hatırlatarak, “Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne yeterli sayıda kardiyoloji uzmanı doktor ataması yapmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

SANİYELERİN BİLE ÖNEMİ VARKEN VATANDAŞ BOLU’YA GÖNDERİLİYOR  

CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

 1. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı doktor var mıdır? Şayet var ise hangi hastanede kardiyoloji uzmanı sayısı kaçtır ve bu sayı yeterli midir?
   
 2. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı, kalp ve damar cerrahı bulunmadığı iddiası doğru mudur? Şayet doğru ise acil müdahale gerektiren kalp krizi ve kalp hastalıkları konusunda uzman doktorların bugüne kadar hastanede görevlendirilmemesinin sebebi nedir?
   
 3. Kalp rahatsızlığı şikayetiyle Düzce Devlet Hastanesi’ne başvuran hastaların Bolu’daki hastanelere sevk edildiği iddiası doğru mudur? Yine acil müdahaleler konusunda Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki kardiyoloji servisi ve kardiyoloji uzmanı doktorların da yetersiz kaldığı, bu yüzden Düzce’deki vatandaşların Bolu’ya yönlendirildiği iddiası doğru mudur?
   
 4. Kalp krizi geçiren ve ambulansla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne getirilen Tamer Hoşver isimli vatandaşa uzman doktorlarca gerekli müdahaleler yapılmış mıdır?
   
 5. Kalp krizi geçiren ve yaşamını yitiren Tamer Hoşver isimli vatandaşa ilk getirildiği Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde ve sonrasında yönlendirildiği Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde uzman doktor olmadığı gerekçesiyle müdahale edilmediği, Bolu’ya sevk edilen Tamer Hoşver isimli vatandaşın yolda hayatını kaybettiği iddiası doğru mudur?
   
 6. Bu acı olayla ilgili soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?
   
 7. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne yeterli sayıda kardiyoloji uzmanı doktor ataması yapmayı düşünüyor musunuz?

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
12.09.2019
22:10

Düzce bir il hastanede doktor yok malzeme yok bu nasil bir sey

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,39
Serap uzun
11.09.2019
21:33

Evet bende katılıyorum doktor yok hiç bir dalda bilhassa gözde iyi doktorlar hep gitti lütfen düzce siyasetçiler nerde vay vay

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,71
Sabahattin sağlam
8.09.2019
21:02

Bu MAhmut TAnal da olmasa bizim şikayetlerimizi kimse iplemeyecek bizim vekillerimiz ne işyapar anlamadım gitti ama bu görecekleri son koltuk olacam

Katılıyorum   Katılmıyorum
%61,97
Tanal
8.09.2019
16:23

Doktor 4 tane var.biri doğum izninde.ama devlet hastanesinde anjiyo yapılmıyo ve devaminda gereken yoğun bakım yok.vatandas tırmansın.ensesi kalinlar halkın seçtikleri nasılsa işlerini görüyo.....Vatandaş ne yapsın.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,60
Vatandaş
7.09.2019
20:25

Sadece kardiyoloji değil, göğüs hastalıkları, plastik cerrahı, endokrin doktorları da eksik benim bildiklerim

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,34
Metin
7.09.2019
19:17

Doktor gelecekse ok,gelmeyecekse hastane kaldırılsın,yıkılsın gerek yok hastaneye,

Katılıyorum   Katılmıyorum
%66,47
Tanju salmak


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.