Tehlike Arz ediyor

Aziziye Mahallesi’nde faaliyetini sürdüren Atatürk Devlet Hastanesi’nin belli bir bölümüne Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nün isteği ile iddiaya göre yönetmeliğe aykırı kapı açıldı. Kapının açılmasıyla birlikte vatandaşların da canı hiçe sayıldı.

Aziziye Mahallesi’nde bulunan ve yapımı yıllar süren Atatürk Devlet Hastanesinin Acil servis tarafında ki bir kısmı proje dışında yıkılarak kapı açıldı. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nün isteği ile açılan kapı aynı zamanda yönetmeliğe de aykırı.

 

Yönetmelik sadece 2 kapı olur mu diyor ?

Sağlık Bakanlığı’nın Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’ne göre hastanenin sadece giriş ve çıkış olmak üzere 2 kapısı olmak zorunda. Aksi durumlar ise yönetmeliğe aykırı olarak değerlendiriliyor.

Vatandaşların canı hiçe mi sayılıyor ?

Diğer yandan yönetmeliğe aykırı olarak faaliyete geçirilemeye çalışılan kapının açıldığı yerden ise tüm hastanenin elektrik ihtiyacını karşılayan yüksek gerilim hattı geçiyor. Hastanenin yapımını üstlenen firma ise yüksek gerilim hattının başka bir yere alınmayacağı yönünde görüş bildirdiği için vatandaşlar kapıdan geçerken yüksek gerilim hattına değmemek için büyük çaba harcıyorlar.

 

Sebebi Merak ediliyor

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nde bu kapının açılmasına vesile olan kişi yada kişilerin ise hangi kafada oldukları düşünülmeye başlandı. Kapıdan geçerken yüksek gerilim hattına takılacak kişilerin can kaybına kadar sorun yaşayabileceği ve yönetmeliğe aykırı olarak açıldığı ortadayken, kapının açık kalması yönünde ki ısrarın sebebi ise merak ediliyor.

Kapıya tepki gösteren bazı vatandaşlar ise denedim ne altından ne üstünden geçebildim survivor oyunları gibi dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
13.06.2019
14:02

O kapida guc gösterisi yapılyor biri açtırdı ertesi gün birileri durdurd

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,83
A .O reis
13.06.2019
12:11

Yalanın bini bi para Ordaki Eczaneler istemiyor o kapının açılmasını Hasta yürüsün eczanemizin önünden geçerek gitsin istiyorlar. Hastalar umurlarında değil yürüsün taa öteki başa yeterki eczaneler para bassın

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,75
Ben Kerim
13.06.2019
10:51

DAHA DÜN ORADAN GEÇTİM, BELİM AĞRIDIĞI İÇİN DOKTORA GİTMİŞTİM, İKİ KAPININ ARASI DÜNYA KADAR YOL BENDE ORADAN GEÇMEK İSTEDİM AĞRIM İKİYE KATLANDI. BİR KONU DA, ARAÇ PARKINDA PARK EDENLERİ UYARACAK KİMSE YOK, VATANDAŞ RAST GELE ARACINI PARK ETMİŞ BİR ARAÇLIK YER YARIM OLARAK BOŞ KALMIŞ YERİ ARACIN İKİ TARAFINDAN DÜZENSİZ PARKLAR YÜZÜNDEN VATANDAŞ PARK ETMEYE YER BULAMIYOR, PARK YERİ DÜZENİ İÇİN AYRI BİR GÜVENLİK EKİBİ OLMALI

Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,36
BİR GÜN YAPARLAR ELBET


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.