4 Dünyanın Yanına 3 Avrupayı Koymak İçin Çalışıyor

Bu defa Avrupa şampiyonu olmak için ter döken Bediha Taçyıldız, antrenmanlarına yoğun şekilde devam ederken Düzce Üniversitesinde eğitimine de devam etmeye çalışıyor. Geçen ay 4. Dünya şampiyonluğunu kazanan ve Türkiye’ye Altın Madalya getiren sporcudan birisi olan Bediha Taçyıldız, Avrupğa’da da 3. defa şampiyon olarsak kürsüye çıkmak için yoğun antrenman temposuna devam ediyor.

Temmjuz ayında Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yapılan Dünya Muaythaiğ Şampiyonasında Türkiye için dövüşen ve Buğra Erdoğan ile birlikte altın madalya kazanarak karierinde 4. Dünya Şampiyonluğunu alan Düzce’nin gruru Bediha Taçyıldız, Dünya Şampiyonluğunun ardından gözünü Avrupa Şampiyonasına dikti. Kariyerinde daha önce 2 defa Avrupa şampiyonu olan Bediha Taçyıldız, şampiyona için yoğun şekilde çalışmalarına devam ederken Düzce Üniversitesi öğrencisi olarak ta okuluna devam etmeye çalışıyor. Bu noktada günlük yoğun şekilde program uygulayan Bediha Taçyıldız, antrenman yaptığı salonda Dünya şampiyonluğunu ve hazırlandığı Avrupa Şampiyonasını değerlendirdi. Bediha Taçyıldız; “Beklediğimiz gibi Dünya şampiyonası turnuvası güzel geçti. Çünkü çok büyük bir hazırlık dönemi geçirdik. Senenin başından itibaren dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz.  Daha önce de şampiyonaya gitmeden önce röportaj yapmıştık ancak şu an dünya şampiyonu olarak röportaj vermek daha güzel bir duygu. Şimdi önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Düzcedeyim bir haftalığına okulumu ve derslerimi ayarlamak için buraya geldim. Bir hafta sonra tekrar İstanbul'a gideceğim. Çünkü Avrupa Şampiyonasına 25 gün kaldı.  Antrenmanlarıma orada devam edeceğim ve  milli takım kampında olacağız. Yoğun bir şekilde devam çalışmalarım devam ediyor. Elimden geldiği kadar fazla antrenman yapmaya çalışıyorum. Umarım Avrupa'da da en iyi şekilde temsil edip 1. olacağım” dedi.

Daha öncede Dünya ve Avrupa Şampiyonu olduğunu dile getiren Bediha Taçyıldız; “Tabii ki bu benim ilk dünya şampiyonluğum değil. 4. kez dünya şampiyonu oldum. Şimdi de 3. defa Avrupa şampiyonu olmak için çalışıyorum” dedi.

Avrupa şampiyonasına hazırlık yapan Bediha Taçyıldız, şampiyonayı da değerlendirdi.  Bediha TAçyıldız Avrupa şampiyonası ile ilgili olarak; “Evet bu sene de olursam İnşallah üçüncü Avrupa şampiyonluğu olacak. Elimden gelenin fazlasını yapacağım. Düzce'de pazar günü geldim. Şu  an üç dört gündür buradayım. Her gün akşamları antrenman yapıyorum. Sabahları koşamıyorum çünkü sabahları derslerim var alttan üstten ne varsa bütün derslerimi almaya çalıştım. Çünkü bu sene son senem. Akşam saat 5- 6 arası Doğu Marmara Bölge Başkanımız Birol Aksu'nun Salonunda antrenman yapıyorum. Burada her imkanı kullanıyorum. 1 Hafta sonra tekrar İstanbul'a döneceğim” dedi.

 

Avrupa ve Dünya MuayThai Federasyonları sayfalarına bedihayı koydu

Avrupa ve Dünya Muaythai federasyonlarının sayfalarında kendisi ile ilgili haberlere yer verdiğinği dile getiren Bediha Taçyılz; “Avrupa Muay Thai Federasyonu'nun haberini sayfasına taşıdı. Bu benim için gurur verici. Onun için çok mutluyum aynı şekilde dünya şampiyonu olduktan sonra Dünya Muay Thai Federasyon tekrar Buğra arkadaşımı ve beni haber yaptı. Aynı şekilde Avrupa Şampiyonası'nda geleceğimizi ve orada da altını hedefliyor diye yazıldı Umarım onların dediğini tekrar yaparız orada Avrupa Şampiyon oluruz” diye konuştu.

 

 

Muay Thai Doğu Marmara Bölge Başkanı Birol Aksu ise kendisine bağülı bölgeden 2 dünya şampiyonu çıkartmanın mutluluk verici olduğunu belirterek; “Bunu biz bunu aslında standartlaştırmak yani uzun vadeli sürekli hale getirmek istiyoruz. Bununla ilgili bir takım kurma aşamasındayız ya İstanbul'da Amacımız 2024 deki Olimpiyatlara sporcularımızı hazırlayacağız. 2024'e kadar biz onlardan Avrupa ve dünya şampiyonluğunu sürekli bekleyeceğiz. 2024’te Muay Thai olimpiyatlara alınıyor. 2024 Olimpiyatlarda sporcularımız gücünün zirvesinde olacak, tekniğini zirvesinde olacak ve onları olimpiyatlara taşımak için biz elimizden geleni yapacağız” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.