Duru, sorumlu bir birey yetiştirmenin önemine dikkat çekti

Duru, sorumlu bir birey yetiştirmenin önemine dikkat çekti

Duru, sorumlu bir birey yetiştirmenin önemine dikkat çekti

Çağdaş eğitimin, toplumsal yaşamımızın biçimlendirilmesinde, geleceğe yönelik adımların belirlenmesinde vazgeçilmez bir öge olduğunu kaydeden Duru şöyle konuştu: “Yarınlarımızın teminatı çocuklarımız, çok kıymetli aileler ve eğitim ailemizin, yeni eğitim öğretim yılını iyi dileklerimle kutlarım. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz ve çocuklarımızın güçlü bir Türkiye için daha çok okuyup, daha çok öğrenmesi gerekmektedir.

 

Atatürk'ün ‘Bütün ümidim' dediği gençlerimize ve ‘Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' sözüyle belirttiği öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. Yarınlarımız eğitim ve öğretimle aydınlık olacaktır.” Duru, üreten, yaşama doğrudan katılan, sorumlu bireylerin yetiştirilmesi için başta eğitimciler olmak üzere herkese görev düştüğünü dile getirerek “Geleceğimizin güvencesi ve en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın bilgili, kendine güvenen, düşünen, araştıran ve dünyaya açık insanlar olarak yetişmelerini diliyor, Onları ülkemiz ve ulusumuz adına Atatürk'ün ilkeleri ışığında yetiştiren tüm eğitimcilerimizin ve velilerimizin 2019-2020 eğitim sezonunu kutluyorum” dedi. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.