Meclis Toplantısında Gerginlik

Meclis Toplantısında Gerginlik

Düzce Belediye Meclis Toplantısı Kasım Ayı toplantısına “Liyakatsızlık” iddiaları damga vurgu. İYİ Partili ve MHP’li meclis üyeleri tarafından, geçtiğimiz günlerde Belediyenin Basın Biriminde görevlendirildiği öğrenilen ve tepkiler üzerine görev değişikliği ile Beyaz Masa birimine alınan Songül Yener’in liyakatsızlık ile göreve getirildiğini meclis gündemine taşıdı.

Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısına liyakatsizlik iddiaları damga vurgu.

 

AK Parti Akçakoca İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Songül Yener, Düzce Belediyesi Basın Birimi’nde görevlendirilip gelen tepkiler üzerine görev değişikliğiyle Beyaz Masa biriminde çalıştığı belirtilmişti.

 

İYİ Partili ve MHP’li meclis üyeleri Düzce Belediyesine personel alımının liyakatsizlik ile gerçekleştiğini meclis gündemine taşıdı.

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Ender Çakar, konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Geçen hafta Akçakocalı bayanın Düzce Belediyesi Basın Birimine alındığı haberleri çıktı. Sonra belediye açıklama yaptı, beyaz masada çalışıyor denildi. Liyakat esasına göre alındığında, ilk basınla alakalı bir bayan değil fakat oraya aldılar. Sonra basınla alakalı değilmiş beyaz masayla ilgiliymiş diyerek orada mı görevlendirdiler? Bu bayanın daha önce Akçakoca’da bir işletmesi olduğuna açsın baksınlar Facebook’tan. Neyin liyakat esası bu? Bunu söylerken özellikle şunu rica ediyorum, birbirimizle konuşurken biz çok akıllıyız kalanların hepsi salak muamelesi yapmayın. Lütfen herkesin zekasına saygı gösterin. Verdiğiniz cevapları da ona göre verin. Nasıl liyakat esasına göre alınmış? AK Parti Grup Başkanvekili anlatsın, bende özür dileyeyim. İşe alındığı yerle adamın bilgi birikiminin alakası yok. Liyakatten kastımız bu.”

İYİ Parti’li Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit, “İşten anlamayan, liyakatsiz kişileri göreve getiriyorsunuz” diyerek tepki gösterdiği konuşmasında şunları söyledi:

“Erguvan tesislerine bakıldığında Ayşe Keşir’in danışmanı müdür olarak gönderildi. Bir tesis işletmek tecrübe ister. Kaç kere söyledik, belediye tesislerinde fişsiz ürün satılıyor diye. İşten anlamayan, liyakatsiz adamları getirirseniz böyle olur. Sonra sosyal tesislerde para yok, çayı 1,5 lira yapalım. Niye yapalım kardeşim? Git önce sistemini kur.”

MHP’li Meclis Üyesi Hakan Çetin, “Yüksek derecede siyasi kadrolaşma var” diyerek konulmasını şöyle sürdürdü:

“Burada siyasi kadrolaşma yüksek derecede var. Bizim buradaki sıkıntılarımız bir tek AK Parti’ye yakın, AK Parti’ye yakınların eş güdümünde olan veya Faruk Özlü’nün ekibinden olan insanlar var.”

Mecliste yaşanan gerilim ve gelen tepkiler üzerine söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Bayram Ali Kubilay ise liyakatsızlık yapılıyor iddialarına çok üzüldüğü belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Ben çok üzüldüm. Meclis üyesi arkadaşlar ikide bir liyakatsız, torpille girdi denildiği zaman o insan yarın hangi performansla bu işte çalışacak? Düzce küçük yer. Belki baksan burada hepimiz akrabayız. Tabii ki onun akrabası olacak veya diğerinin olacak.”

Haber: H. DURNA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
6.11.2019
11:37

Yönetimde eş akraba dostluğun yeri olmadığını, halen düzcede hepimiz akrabayız diye açıklama yapmanın Düzce belediyesinin ne durumunu ifade etmektedir. Bu kafa ile Düzce belediyesi yönetilir mi? çok yazık...!

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
düzceli
6.11.2019
09:48

VALLAHA BU SERZENİŞLERİ DİLE GETİREN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM; HEPSİ DE DİLE GETİRDİKLERİ KONUDA HAKLILAR, BAYRAM ALİ KUBİLAYI ANLAYAMADIM, PARTİSİNİN BÖYLE BİR YANLIŞ YAPTIĞINA MI ÜZÜLDÜ YOKSA DİĞER MECLİS ÜYELERİNİN PARTİSİNİ ELEŞTİRDİĞİNE Mİ ÜZÜLDÜ.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%63,08
ANLAMAYANIN LİYAKATİ OLAMAZ
6.11.2019
09:28

imar işlerindeki mimarlarda aynen...herkes torpilli..ondan sonra işler yürümez..

Katılıyorum   Katılmıyorum
%68,32
eray
5.11.2019
23:44

Hakan çetin reis adamsın adam.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%72,03
Okan ören


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.