Gıda Kurtarma Projesi İle Yüzler Gülüyor

Gıda Kurtarma Projesi İle Yüzler Gülüyor

Düzce Belediyesi sosyal belediyecilik kapsamında proje üretmeye devam ediyor. Gıda Kurtarma Projesi' kapsamında kurulan özel ekip anlaşmalı marketlerden alınan sebze meyveleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine yalnızca evde bakım ve temizlik hizmetiyle sınırlı kalmayarak gıda yardımına da başladı.

Birçok belediye tarafından çeşitli yöntemlerle uygulanan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı Düzce'de de 'Gıda Kurtarma Projesi' ile hayata geçirildi. Müdürlük bünyesinde kurulan özel ekiple anlaşmalı market, manav ve hal esnaflarından alınan sebze ve meyveler müdürlüğe getirilerek seçiliyor, ardından eşit paketlere bölünerek daha önce tespiti yapılan ya da Düzce Belediyesi'nde kaydı bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Çevre sağlığı ve atıkların azaltılması konusunda da büyük önem taşıyan proje sayesinde Düzceli ihtiyaç sahiplerinin de yüzü gülüyor. Düzenli olarak yürütülen proje kapsamında rezervde bulunan sebze ve meyvelerin kapasitesine göre ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından uygulanan projeden faydalanmak isteyenler, detaylı bilgiyi 153 Beyaz Masa ya da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü iletişim numarası 0(380) 524 74 39'dan alabilirler.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan duzcetv.com sorumlu tutulamaz.